top of page
letnie warsztaty kulinarne w wilanowie (1).png

Ładowarki autobusów elektrycznych w Wilanowie uruchomione

Po kilku miesiącach opóźnienia na pętli autobusowej w Wilanowie udało się uruchomić największy w Warszawie zestaw ładowarek dla autobusów elektrycznych.


Źródło: MZA

Ładowarki dla autobusów w Wilanowie pierwotnie miały zostać uruchomione w wakacje. Budowa ruszyła jednak dopiero w czerwcu, a w październiku testowano nowe urządzenia. Miejskie Zakłady Autobusowe jako powody znacznego opóźnienia podawały pandemię oraz konieczność dodatkowych uzgodnień.


Teraz jednak nareszcie ładowarki dla autobusów w Wilanowie zostały włączone. Urządzeń jest sześć, a ich łączna moc to 2,4 megawata. Jak informuje MZA 20-minutowy postój wystarcza do uzupełnienia połowy pojemności baterii, a w normlanych warunkach zasięg sięga 130 km. W zimę jednak autobusy zużywają więcej prądu, podobnie stojąc w korku czy podjeżdżając pod skarpę. Dlatego tak ważne było oddanie ładowarek już teraz, kiedy zima jest coraz bliżej. W innym przypadku autobusy po kilku kursach musiałaby skręcać do zajezdni, aby naładować baterię.


Z nowych ładowarek będą korzystać autobusy linii 116, 180 oraz E-2. Dwie pierwsze z ich, a więc kursujące do Chomiczówki, obecnie mogą ładować się już na obu pętlach. Obecnie warszawskie MZA dysponuje w stolicy 24 ładowarkami, funkcjonującymi na siedmiu pętlach. Nowo uruchomiony zestaw urządzeń w Wilanowie jest największy w Warszawie. Umowa z firmą Ekoenergetyka wyniosła 8,3 mln zł.


Źródło:

https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,27857943,prad-doplynal-z-poslizgiem-do-wilanowa-wlaczyli-najwiekszy.html

Comments


1-1.tif
bottom of page