top of page
letnie warsztaty kulinarne w wilanowie (1).png

Łatwiejszy dostęp do decyzji środowiskowych

Stołeczny serwis mapa.um.warszawa.pl został wyposażony w nową funkcję, która ma znacznie ułatwić mieszkańcom wgląd do informacji dotyczących wydanych decyzji środowiskowych dla Warszawy. Innymi słowy, będziemy mogli szybko sprawdzić, jaka zabudowa wkrótce powstanie w naszej okolicy.


Źródło: um.warszawa.pl

Nowe narzędzie zostało zaprojektowane przez stołeczne Biuro Ochrony Środowiska, które odpowiada m.in. właśnie za wydawanie decyzji środowiskowych. Jak czytamy na stołecznym portalu informacyjnym "narzędzie stanowi odpowiedź na potrzeby mieszkańców, którzy zgłaszali konieczność uproszczenia trybu pozyskiwania informacji w tym zakresie. Od teraz informację o tym, jaka zabudowa powstanie w okolicy ich miejsca zamieszkania lub w dowolnej innej lokalizacji na terenie Warszawy, będą mogli uzyskać od ręki, przez internet".


Skorzystanie z nowego narzędzie nie jest skomplikowane. Wystarczy wejść na stronę mapa.um.warszawa.pl, a następnie w zakładkę „Warszawa dzisiaj” i zaznaczyć opcję „decyzje o środowiskowych uwarunkowaniach”. Znajdują się tam informacje dotyczące wszystkich decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięć planowanych do realizacji na terenie Warszawy, które od 1 stycznia 2021 r. wydało Biuro Ochrony Środowiska. Mieszkańcy mogą więc znaleźć tam numer decyzji, datę jej wydania, skróconą nazwę przedsięwzięcia czy jego lokalizację. Warto jednak pamiętać, że dane w serwisie dotyczą wyłącznie inwestycji, dla których wymagana jest decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach.


Decyzje środowiskowe mają na celu określenie wpływu planowanej inwestycji na środowisko oraz minimalizowanie jej skutków, poprzez ograniczenie tego wpływu. "Wydanie decyzji nie oznacza jednak, że dane przedsięwzięcie zostanie na pewno zrealizowane. To pierwszy krok do realizacji, który poprzedza procedurę wydania decyzji o warunkach zabudowy, a następnie pozwolenia na budowę" - możemy przeczytać na stołecznym portalu.


Źródło:

https://um.warszawa.pl/-/nowa-funkcjonalnosc-w-serwisie-mapowym-warszawy

Комментарии


1-1.tif
bottom of page