top of page
1100x175.png

Świąteczna przerwa w zbiórce elektrośmieci

Zbiórka elektrośmieci prowadzona w Warszawie przez organizację ElektroEko w dniu 3 kwietnia została odwołana. Termin kolejnej zbiórki to 10 kwietnia.


Źródło: Dzielnica Wilanów
Źródło: Dzielnica Wilanów

Zbiórki elektrośmieci w Warszawie zazwyczaj są organizowane przez organizację ElektroEko w soboty. Jednak z powodu, że 3 kwietnia to Wielka Sobota, to punkty zbierania elektrośmieci będą nieczynne. Kolejna zbiórka odbędzie się więc tydzień później, czyli 10 kwietnia.


Zbiórki prowadzone są w punktach zbierania elektrośmieci. W Wilanowie takie miejsce znajduje się przy ul. Przyczółkowej 27A (teren parkingu wewnętrznego). Czynne jest w każdą sobotę w godz. 10:00-14:00. Mieszkańcy mogą tam bezpłatnie pozbyć się urządzeń elektrycznych oraz elektronicznych. Następnie elektrośmieci są przekazywane do zakładów przetwarzania, w bezpieczny sposób demontowane oraz oddawane do recyklingu.


Organizacja ElektroEko posiada największą w Polsce sieć punktów zbierania elektrośmieci. Jest także jedyną polską organizacją odzysku działającą na zasadach not for profit. Wszelkie środki finansowe przeznaczane są na realizację przejętych od klientów zobowiązań oraz prowadzenie kampanii edukacyjnych i tworzenie systemu zbierania zużytych sprzętów elektrycznych i elektronicznych. W wybranych miastach organizacja oferuje także bezpłatną usługę odbioru wielkogabarytowych elektrośmieci bezpośrednio z mieszkania. Oddać można m.in. pralki, lodówki, zamrażarki, kuchenki elektryczne, telewizory o przekątnej powyżej 24 cali oraz drobne elektrośmieci, w tym sprzęt AGD, RTV/IT, zużyte świetlówki czy baterie. Bezpłatny odbiór dużych elektrośmieci z domu można zamówić pod numerem telefonu 2222 333 00 lub wypełniając formularz na stronie organizacji.


Sprawdź dostępność usługi w swojej okolicy:


Źródło:


Comments


bottom of page