top of page
letnie warsztaty kulinarne w wilanowie (1).png

21. Bieg po Nowe Życie po roku powraca do Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

21. Bieg po Nowe Życie powraca do miejsca szczególnie lubianego nie tylko przez warszawiaków. Sztafetowy marsz nordic walking, w którym wezmą udział osoby po przeszczepieniu, wsparte przez osoby znane ze sceny muzycznej i kabaretowej, aktorów, dziennikarzy i sportowców oraz liczne grono partnerów i sympatyków odbędzie się na terenie Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Spotykamy się jak zawsze na dziedzińcu historycznego pałacu, a kilometrowa trasa, którą pokona każda osoba uczestnicząca w 21. Biegu po Nowe Życie, wiodła będzie urokliwymialejkami zespołu parkowo-pałacowego. Marsz, który zachęca do świadomego dawstwa narządów i posiadania świadectw woli, pokazuje przede wszystkim, że osoby po przeszczepieniu mogą żyć aktywnie.

Są sprawni, uśmiechnięci, gotowi na wyzwania – tak mówi Arkadiusz Pilarz – dyrektor wydarzenia. Mają swoje marzenia, które realizują, a ich obecność napędza nas do działania i rozwijania Biegu po Nowe Życie – dodaje. W warszawskiej edycji Biegu na starcie pojawi się ponad 80 sztafet. Ile dokładnie? To okaże się na kilka dni przed Biegiem, bowiem wiele osób, które chcą nas wesprzeć stara się dostosować swoje plany zawodowe, by tylko zawitać do Wilanowa – podkreśla Pilarz. Bieg po Nowe Życie jest dla nas ważnym połączeniem biznesu i szeroko pojętej działalności społecznej. To szczególna inicjatywa, w której kwestie związane z promowaniem zdrowia - w tym przypadku transplantacji i świadomego dawstwa narządów oraz aktywności fizycznej są na pierwszym miejscu. Takie działanie mieści się w filozofii naszej firmy i bardzo chętnie znów wspólnie staniemy na starcie biegu, aby promować ten szczytny cel – mówi Mariusz Klepacz, Członek Zarządu Santander Consumer Banku – Generalnego Partnera wydarzenia.

Magdalena Wójcik wystartuje w Biegu po Nowe Życie po raz pierwszy. W 2021 w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu przeszczepiono je płuca z powodu tętniczego nadciśnienia płucnego. Już w czasie choroby, jeszcze przed przeszczepieniem, urodziłam dziecko. Były wątpliwości, czy donoszę ciążę – na szczęście dzięki lekarzom wszystko się udało, mimo wielu komplikacji – mówi Magda.

Podczas skierowania na kwalifikację Magda usłyszała, że zabieg może być do dwóch, nawet trzech lat. Tymczasem po kwalifikacji w ŚCCS szybko znalazły się dla niej płuca. I tak po 28 dniach od przeszczepu byłam już w domu ze swoim 3,5 letni dzieckiem – cieszy się Magda.

21. Bieg po Nowe Życie rozpocznie się 10 września o 12:00 na terenie Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

Comments


1-1.tif
bottom of page