top of page

Angielski dla dzieci bez użycia języka polskiego?

Nauka angielskiego bez użycia języka polskiego to powinien być standard w szkołach językowych, niezależnie od wieku ucznia. To jest możliwe i wykonalne, a co najważniejsze – bardzo skuteczne. Szkoła językowa The Palms z Miasteczka Wilanów od wielu lat w ten sposób prowadzi zajęcia. Na pierwszej lekcji w roku szkolnym wprowadzane są pełne zdania z zakresu „classroom language”, który również niweluje użycie języka polskiego przez samych uczniów. Jak udaje się przekonać dzieci do współpracy w tym zakresie? Czy dzieci są zadowolone z takiej metody pracy?Zajęcia pełne gier językowych w szkole językowej The Palms
Nauka angielskiego z przyjemnością!

Tylko angielski od pierwszej lekcji

Naukę angielskiego dla dzieci trzeba prowadzić bardzo konsekwentnie już od pierwszej lekcji. Na początku nowego roku szkolnego w szkole The Palms ustalane są zasady współpracy z dziećmi. Na kolejnych, liczy się konsekwencja stosowania. Lektorzy powtarzają wielokrotnie „speak English please” albo „don’t speak Polish please” i nie zmieniają tych zdań, stosując najprostszą możliwie konstrukcję. Dodatkowo pomagają nam w tym gest i język ciała. Każdy lektor ma swoje sposoby i nie ma znaczenia czy przyłoży palec do ust na znak „cisza”, czy zrobi gest „zamykania zamka” – ważne, aby robić to konsekwentnie, jednakowo za każdym razem. Dzieci uczą się znaczenia słów razem z gestem, nie potrzebują tłumaczenia na język polski.


„Classroom language” czyli najbardziej przydatne zdania

W szkole The Palms bardzo ważne jest egzekwowanie od dzieci wypowiedzi pełno-zdaniowych. Kiedy na pierwszej lekcji pojawiają się takie zdania jak: „Can I speak Polish?”, „Can I go to the toilet?”, „Can I have a rubber please?” - to na początku nie jest to dla dzieci łatwe, szczególnie dla tych najmłodszych uczniów. Wiadomo jednak, że każdy nowy materiał klasowy, trzeba wprowadzić, przećwiczyć i bardzo dobrze utrwalić, więc nie jest jest zadanie tylko na jedną lekcję.


Na początku dzieci zapoznają się z wybranymi pytaniami za pomocą plakatu i małych karteczek z obrazkami, którą są wykorzystywane podczas gier językowych. Możemy zacząć na przykład od gry „memory”, która zapewnia dzieciom dużą liczbę powtórzeń każdego zdania. Każdy uczeń kilkukrotnie powtarza zdanie losując odwrócone karteczki. Jest wiele gier, które można zastosować dodatkowo na tej lekcji. Zgodnie z zasadą autorskiej metody Five Stars Method, przećwiczymy materiał na wiele różnych sposób, zapewniając uczniom dużą dynamikę i urozmaicenie lekcji.


Szkoła The Palms jest również pierwszym w Polsce Genius Center. Na każdej lekcji wykorzystywane są interaktywne prezentacje zawierające dodatkowe linki do gier, filmików, piosenek. Tu nauka języków z przyjemnością ma miejsce na 100%.


Bohater programu autorskiego z Madagaskaru

Przy wprowadzaniu i ćwiczeniu „classroom language” bardzo ważna jest atrakcyjność wizualna materiałów. W szkole The Palms materiały dla dzieci pochodzą z programu autorskiego Akiki’s Playhouse, którego głównym bohaterem jest lemur Akiki z Madagaskaru. To jest dodatkowa atrakcja dla dzieci, która przykuwa ich uwagę i angażuje w ćwiczenia językowe. Maskotka lemura Akiki towarzyszy dzieciom na każdej lekcji i jest także obecna w materiałach autorskich, które dzieci dostają od szkoły w ramach kursu językowego.


Nauka angielskiego dla dzieci z lemurem Akiki
Autorski program nauki angielskiego dla dzieci


Kurs angielskiego bez użycia języka polskiego

Prowadzenie kursu angielskiego bez użycia języka polskiego jest stosowane przez The Palms od 10 lat. Od początku powstania szkoły w 2011 roku zajęcia były prowadzone w języku docelowym. „Od zawsze towarzyszy nam taka myśl, że skuteczność nauki jest dla nas długoterminową walutą istnienia na rynku. Prowadzenie kursu angielskiego w nowoczesny sposób, bez stosowania metody tłumaczeniowej, sprawdza się wyśmienicie. Nasi uczniowie nabywają coraz większej płynności w mówieniu, wypowiadają się pełnymi zdaniami, a na wyjazdach wakacyjnych za granicą nie potrzebują pokonywania barier w mówieniu” – potwierdziła Katarzyna Zarosińska, współwłaścicielka szkoły i Dyrektor Metodyczny.


Zapraszamy do Szkoły Językowej The Palms

Szkoła językowa The Palms prowadzi kursy języka angielskiego, hiszpańskiego, francuskiego i niemieckiego dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wszystkie kursy są prowadzone w oparciu o autorską metodę Five Stars Method oraz są wzbogacone programami autorskimi: Akiki’s Playhouse dla dzieci oraz Surfing Paradise dla młodzieży.

Pierwszym krokiem przy zapisie na kurs językowy jest spotkanie z Metodykiem The Palms, który oceni poziom znajomości języka oraz zarekomenduje odpowiedni program kursu. Na spotkanie można umówić się w obu placówkach: The Palms Wilanów (ul. Sarmacka 22), The Palms Ursynów (al. KEN 19) oraz online. Zapraszamy do kontaktu!


Comments


bottom of page