top of page
letnie warsztaty kulinarne w wilanowie (1).png

Będą szersze ulice i nowe ścieżki rowerowe

Zbliżające się zmiany drogowe i remonty w Wilanowie, to nie tylko budowa linii tramwajowej. Kilka ważnych inwestycji zostało niedawno zapowiedzianych, a inne właśnie zostały ukończone.


Źródło: Facebook Ludwik Rakowski

Jak informuje radny Wilanowa Tomasz Kuszłejko, "W Biurze Architektury i Planowania Przestrzennego Urzędu m.st. Warszawy zostało wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie rozbudowy drogi powiatowej ul. Branickiego na odcinku od ul. Przyczółkowej do ul. Sarmackiej". Oznacza to, że długo wyczekiwana przez mieszkańców Wilanowa rozbudowa uczęszczanej drogi może wkrótce rzeczywiście się rozpocząć. Prawdopodobnie jednak ze względu na różne względy formalne, na wbicie pierwszej łopaty w tym miejscu będziemy musieli poczekać jeszcze przynajmniej kilka miesięcy.


Z kolei rowerzyści mogą ucieszyć się z innej informacji - trwa przetarg na wykonanie kompleksowej dokumentacji projektowo-wykonawczej budowy ciągu pieszo-rowerowego na ul. Vogla na odcinku od ul. Przyczółkowej do ul. Europejskiej. Długość projektowanego odcinka to ok. 380 metrów. Jak dodaje Tomasz Kuszłejko, istnieje również szansa, że przy okazji przebudowy skrzyżowania Vogla/Branickiego/Przyczółkowa powstanie również fragment drogi dla rowerów wzdłuż ul. Przyczółkowej.


Warto też wspomnieć o inwestycjach drogowych w Wilanowie, które dobiegają końca. Przede wszystkim ul. Zdrowa została już wyasfaltowana i ponownie jest przejezdna. Również ul. Dyniowa od ul. Zdrowej do ul. Winogronowej jest już gotowa. "Wkrótce na Zdrowej i Dyniowej zostaną ustawione latarnie i posadzona nowa zieleń. Planujemy także budowę ul. Mango od Zdrowej do Winogronowej i, w kolejnym etapie, od Winogronowej do Paprotki" - dodaje burmistrz Wilanowa Ludwik Rakowski.


Źródło:

https://www.facebook.com/TomaszKuszlejko

Comments


1-1.tif
bottom of page