top of page
1100x175.png

Będzie park przy Osi Królewskiej?Po długim wyczekiwaniu w lipcu wreszcie doszło do konsultacji w sprawie zagospodarowania terenu i powstania parku przy Osi Królewskiej, za pomnikiem Jana III Sobieskiego. To popularne wśród mieszkańców miejsce, a także element historyczny, który łączy pałac w Wilanowie z Pałacem Krasińskich na Ursynowie.


W spotkaniu wzięli udział m.in. radni, przedstawiciele wspólnot mieszkaniowych, seniorzy, Młodzieżowa Rada Dzielnicy Wilanów, przedstawiciele Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie oraz Konserwator Zabytków m. st. Warszawy. Z kolei za projekt zagospodarowania terenu odpowiada firma XYstudio. Wielu z uczestników podkreśla w mediach społecznościowych, że spotkanie rzeczywiście było konstruktywne i merytoryczne, a liczne uwagi i opinie zostały, przynajmniej w pewnej części, uwzględnione.


"Koncepcja przewiduje posadzenie ponad 100 drzew, około 1800 m2 krzewów i około 2000 m2 łąk kwietnych i trawników z trawą sportową. Całość zaprojektowana jest w duchu zrównoważonego rozwoju, z wykorzystaniem naturalnych materiałów o niskim śladzie węglowym oraz roślinności wspomagającej lokalny mikroklimat i przy wykorzystaniu gatunków, które lokalnie dobrze się zaaklimatyzowały" - podsumowują władze dzielnicy.


Pozostaje więc czekać, aż poznamy konkretne terminy rozpoczęcia i zakończenia prac, a to bardzo ważne dla mieszkańców Wilanowa miejsce rzeczywiście się zazieleni.


Źródło:

https://www.facebook.com/Wilanow.Dzielnica.m.st.Warszawa

Comments


bottom of page