top of page
Baner Teraz Wilanów.gif

Borussia Dortmund otworzy akademię piłkarską w Wilanowie

Zaktualizowano: 12 wrz 2022


Źródło: Facebook Dzielnica Wilanów

Borussia Dortmund to popularny wśród polskich kibiców klub piłkarski. To właśnie jego barwy w ostatnich latach reprezentowali Łukasz Piszczek, Jakub Błaszczykowski i Robert Lewandowski. Mimo to zapewne nawet wielu mieszkańców Wilanowa nie wie, że WBS Warszawa, czyli akademia piłkarska w Wilanowie, już od 2013 r. współpracuje właśnie z Borussią Dortmund.


Dzięki temu młodzi piłkarze z Wilanowa już kilkukrotnie mieli okazję trenować na obiektach niemieckiego zespołu, a wyróżniający się zawodnicy otrzymali także możliwość zaprezentowania się na testach w klubie z Dortmundu. Z kolei trenerzy WBS Warszawa mogli liczyć w ostatnich latach na staże w Dortmundzie. Oba zespoły organizowały wspólnie także letnie obozy piłkarskie.


Teraz przyszedł czas na kolejne zacieśnienie współpracy. W ostatnich dniach sierpnia odbyła się oficjalna konferencja zapowiadająca otwarcie Akademii Piłkarskiej Borussii Dortmund w Warszawie. Jak poinformowały władze dzielnicy i niemieckiego klubu, po ponad 8 latach współpracy z BVB akademia piłkarska z Wilanowa rozpocznie nowy etap jako BVB Academy WBS Warsaw. Oznacza to, że akademia BVB powstanie właśnie w Wilanowie. Trzymamy więc kciuki, aby to właśnie tutaj już wkrótce rozpoczęli swoją pilarską przygodę przyszli reprezentanci Polski.


Źródło:

https://www.facebook.com/Wilanow.Dzielnica.m.st.Warszawa

1-1.tif
bottom of page