top of page
Baner Teraz Wilanów.gif

Budowa brakujących 130 metrów Branickiego rozpoczęta


Źródło: Facebook Ludwik Rakowski

O brakującym 130-metrowym odcinku ul. Branickiego słyszał chyba każdy mieszkaniec Wilanowa. Nieistniejące połączenie między ul. Płaskowicką i Branickiego było wielokrotnie krytykowane, a z czasem po prostu wyśmiewane. Władze Wilanowa i Ursynowa niewiele jednak mogły zrobić ze względu na przepisy prawa budowlanego. Te nie pozwalały na rozpoczęcie budowy, ponieważ zjazd z łącznicy Południowej Obwodnicy Warszawy znajduje się zbyt blisko skrzyżowania ul. Branickiego z ul. Ledóchowskiej. Konieczne było więc pozyskanie pozwolenia na odstępstwo od przepisów.


Jak już informowaliśmy, w zeszłym miesiącu władze Wilanowa oznajmiły, że nareszcie zdobyły takie pozwolenie. Na początek prac nie było trzeba długo czekać - jeszcze w czerwcu rozpoczęto budowę brakujących 130 metrów. "Trochę będzie trwało przygotowanie gruntu. Do budowy niby jest krótki odcinek ulicy, ale różnica poziomu jest kilkumetrowa. Trzeba będzie sporo ziemi wywieźć, a już widzimy, że pod spodem kryją się niespodzianki, jakieś odpady z budów toczących się przez lata w Miasteczku Wilanów" - poinformował pierwszego dnia prac Ludwik Rakowski, burmistrz Wilanowa. Na początku lipca mogliśmy usłyszeć także, że prace naziemne w tym miejscu są już bliskie końca.


Kiedy 130-metrowy odcinek Branickiego zostanie oddany mieszkańcom? Prawdopodobnie wtedy, kiedy zostanie ukończony sąsiedni odcinek południowej obwodnicy Warszawy z tunelem pod Ursynowem. Istnieje wręcz szansa, że obie inwestycje zostaną udostępnione jednocześnie, najprawdopodobniej we wrześniu. A tym samym spełni się cześć marzeń okolicznych mieszkańców, którzy na zakończenie praca w jednym i drugim miejscu czekają od wielu miesięcy.


Źródło:

https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,27230197,zaczela-sie-budowa-brakujacych-130-m-zjazdu-z-ekspresowki-w.html?fbclid=IwAR2Zpw4tbSyCz2O7kNrAjM2ELAi-yoX0kuMdxDIZIwLuytVXruPtp5GHC9w


Comments


1-1.tif