top of page
letnie warsztaty kulinarne w wilanowie (1).png

Budowa parku linearnego nad POW. Spotkanie z mieszkańcami


Autor: Zarząd Zieleni Warszawy

Urząd Dzielnicy Ursynów zaprasza do udziału w spotkaniu informacyjnym na temat budowy parku linearnego nad tunelem Południowej Obwodnicy Warszawy. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 13 marca o godz. 18.00 w Urzędzie Dzielnicy Ursynów (sala nr 136).


Na spotkaniu przedstawione zostaną projekty i omówione kolejne etapy realizacji inwestycji. Szczegóły projektów przedstawią eksperci Zarządu Zieleni m.st. Warszawy oraz projektanci. W spotkaniu wezmą udział również przedstawiciele Urzędu Dzielnicy Ursynów.

Nad Południową Obwodnicą Warszawy na długości niemal 2 km powstanie park linearny o powierzchni około 10 ha. A w nim mnóstwo roślinności:

- około 1000 drzew, - ponad 100 tys. krzewów, - pnącza, byliny i trawy ozdobne.

W parku pojawi się nowy układ chodników i ścieżek spacerowych – głównym elementem będzie biegnąca przez całą długość parku promenada. Mieszkańcy skorzystają też m.in. ze strefy rekreacyjnej i drewnianego tarasu, który zaplanowano nad ogrodem deszczowym.

Cała inwestycja obejmuje teren wzdłuż ul. Płaskowickiej, na odcinku od ul. Pileckiego do ul. Nowoursynowskiej. Podzielono go na sześć odcinków. Jeszcze w tym kwartale przygotowujemy się do ogłoszenia przetargu na roboty budowlane. Pierwsze prace miałyby rozpocząć się w tym roku.13.03.2023 18:00 - 13.03.2023 20:00 Urząd Dzielnicy Ursynów sala 136, al. KEN 61, 02-777 Warszawa

Źródło: https://ursynow.um.warszawa.pl/-/budowa-parku-linearnego-nad-pow-spotkanie-z-mieszkancamiOstatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


1-1.tif
bottom of page