top of page
Baner Teraz Wilanów.gif

Co robić podczas wakacji w Wilanowie?


Źródło: Pixabay

Wakacje co roku są idealną porą na organizowanie wielu wydarzeń. Nie tylko z powodu lepszej pogody i dłuższego dnia, ale wtedy zwyczajnie wiele osób ma więcej wolnego czasu, o młodzieży w wieku szkolnym nie wspominając. Liczne instytucje starają się więc zapewnić w tym okresie atrakcje najmłodszym, choć nie tylko. A co można robić podczas wakacji w Wilanowie?


W lipcu i sierpniu Centrum Kultury Wilanów zaprasza dzieci na cykl spektakli plenerowych realizowanych przez Teatr Baza oraz Teatr Dur Moll. W lipcu spotkania odbywają się w niedzielę o godz.16:00, na Placu Vogla. W repertuarze możemy znaleźć kolejno: „Słowik”, „Wilczek Milczek”, „Wyprawa na czystą planetę”, „W krainie grzeczności” oraz „Krawiec Niteczka”. Z kolei w sierpniowe niedziele (poza ostatnią, 28 sierpnia) spektakle również będą odbywać się o godz. 16, ale na Osi Królewskiej, przy pomniku Jana III Sobieskiego i Królowej Marysieńki. Zaprezentowane zostaną wtedy: „Latający kufer” „Legendy warszawskie” i „Bajka o grającym drzewie”. Wstęp na wszystkie spektakle jest bezpłatny.


Do wspólnego spędzenia wakacji zaprasza również Centrum Sportowe Wilanów. Na pływalni przy ul. Wiertniczej 26a i ul. Gubinowskiej 28/30 dzieci i młodzież w wieku szkolnym mogą skorzystać z bezpłatnego pływania rekreacyjnego. Również grupy szkolne mają możliwość pływania bez opłaty, po wcześniejszej rezerwacji. Co więcej, od 4 do 29 lipca oraz w dniach 16-26 sierpnia na pływalni przy ul. Wiertniczej 26a dzieci w wieku 7-12 lat mogą wziąć udział w bezpłatnej grupowej wakacyjnej nauce pływania.


Podobnie jak w ostatnich latach Centrum Sportu Wilanów przygotowało wakacyjną ofertę również dla seniorów. Od 11 lipca do 30 sierpnia na pływalni przy ul. Gubinowskiej 28/30 realizowana jest akcja „Aktywny senior 50+ - Płyń po zdrowie w Wilanowie”. Dzięki temu starsze osoby mają możliwość wzmocnienia kondycji oraz poprawy samopoczucia i odporności.


Warte uwagi są też wakacyjne zajęcia w bibliotece w Wilanowie. "Zastanowimy się nad naszą troską o powietrze, drzewa, ogrody, lasy, parki i skwery. Poszukamy pomysłów na wykorzystywanie odpadów, bo przecież wielu rzeczom można dać drugie życie i postaramy się znaleźć sposób na dbanie o ginące gatunki (a jest ich wiele). Ponieważ nastawiamy się na działanie, nie zabraknie oczywiście aktywności ruchowych i kreatywnych warsztatów zero waste" - czytamy w zapowiedzi zajęć.


Z kolei w każdy wtorek lipca i sierpnia o godz. 17:00 w Bibliotece Głównej (ul. Kolegiacka 3) organizowane jest „Bajkowe lato”, czyli pokazy filmowe dla dzieci i dorosłych. Pasjonatów gier planszowych może zainteresować także „Wilanowskie Planszowisko" - rozgrywki odbywające się w bibliotece w lipcowe czwartki o godz. 17:30.


Przez całe wakacje dla młodzieży dostępne są też trzy zewnętrzne boiska: przy Wiertniczej 26a, Gubinowskiej 28/30 i Uprawnej 9/17.


Źródło:

https://www.wilanow.pl/images/stories/Aktualnosci/Informator_Wilanowski_nr35_2022.pdf?fbclid=IwAR1vQIzbnIVQ-LP0XOJD1zS_m2s9RgCVh7MyVRf5enlk_AmQRpaNMMtL_gc1-1.tif
bottom of page