top of page
letnie warsztaty kulinarne w wilanowie (1).png

Co słychać w pałacu?

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie cyklicznie organizuje wiele różnorodnych wydarzeń, o których wielu mieszkańców dzielnicy być może do tej pory nie słyszało. Sprawdziliśmy więc, jakie atrakcje planuje Pałac w Wilanowie w najbliższym czasie.


Źródło: Pałac w Wilanowie

Już 28 sierpnia w Pałacu odbędzie się kolejna edycja cyklu „Muzyka dawna w Wilanowie”. "Publiczność ma okazję uczestniczyć w koncertach w wykonaniu artystów grających na instrumentach historycznych lub na ich kopiach we wspaniałych wnętrzach pałacu w Wilanowie. Podczas koncertów Sala Biała zamienia się w przestrzeń wypełnioną wyrafinowanymi, finezyjnymi i fascynującymi dźwiękami" - zaprasza na wydarzenie muzeum. Kolejne koncerty zaplanowano na 13 listopada oraz 11 grudnia.


Z kolei w weekend 17-18 września, w godz. 10.00–18.00, czeka nas II Królewski Festiwal Rzemiosł, który ma na celu promocję dawnych zawodów i technik wytwórczości. Już teraz Muzeum zaprasza rzemieślników i odtwórców dawnych zawodów do udziału w wydarzeniu. "Wystawcy mogą liczyć na zainteresowanie publiczności licznie odwiedzającej wydarzenia organizowane na terenie Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Udział w Festiwalu jest zatem dobrą formą promocji oraz okazją do sprzedaży własnych wyrobów w wyjątkowej historycznej scenerii i wyśmienitym towarzystwie" - czytamy. Wstęp jest bezpłatny.


W ten sam weekend Pałac zaprasza również na warsztaty wyplatania kószek, czyli słomianych uli pszczelich. "Dziś przydają się do łapania roju oraz w naturalnej hodowli pszczół. Mogą też być nietuzinkowym wystrojem ogrodu, balkonu lub pasieki. Podczas cyklu warsztatów prowadzonych w wilanowskiej pasiece Ule Króla odkryjemy tajniki pszczelarstwa tradycyjnego i nauczymy się wyplatania kószek" - tłumaczą organizatorzy. Uczestnicy warsztatów nauczą się m.in. wyplatać słomiane ule, wykonają własnoręcznie kószkę, którą zabiorą do domu oraz zdobędą wiedzę o pszczelarstwie tradycyjnym i utrzymaniu pszczół w kószce.


Oczywiście to jedynie część z pełnej listy zbliżających się wydarzeń, która dostępna jest na stronie Pałacu w Wilanowie. W planach są także m.in. nocne spacery, wystawy, spływy kajakowe czy historyczne rekonstrukcje.


Źródło:

https://www.wilanow-palac.pl/Comentários


1-1.tif
bottom of page