top of page
Baner Teraz Wilanów.gif

Doba działań warszawskich służb oczyszczania miasta

Doba opadów, 9 cm śniegu i niemal 24-godzinne działania służb oczyszczania miasta – to podsumowanie śnieżnego początku tygodnia w Warszawie. Pługi i posypywarki swoimi działaniami objęły ponad 15 tys. km pasów dróg. A ekipy z szuflami i piaskiem już drugą dobę pracują przy odśnieżaniu przystanków i chodników. Drobny śnieg wciąż pada w wielu rejonach Warszawy.Prace na chodnikach

We wtorek od rana trwają intensywne prace na chodnikach i przystankach. Ekipy odgarniają śnieg i posypują piaskiem tereny dla pieszych o łącznej powierzchni 3,4 mln m2. Uzyskanie pełnego efektu odśnieżenia będzie możliwe dopiero w kilka godzin po ustaniu opadów śniegu. Apelujemy do zarządców innych terenów, aby również systematycznie oczyszczali chodniki i posypywali je piaskiem.


Pracownicy służb oczyszczania miasta odśnieżają przystanek


Intensywne działania

Odśnieżanie ulic, po których kursują autobusy, trwało niemal dobę, do 4 rano we wtorek. Pługi i posypywarki swoimi działaniami ok. 15 tys. km pasów posypywania, w szczytowym monecie akcji uczestniczyło ponad 300 pojazdów, które pracowały także niemal całą noc. Cały czas monitorujemy prognozy pogody i sprawdzamy sytuację na ulicach. W razie potrzeby rozpoczniemy kolejne akcje odśnieżania i zabezpieczania ulic.

Ostatni raz tak intensywne opady śniegu i tak długie działania służb oczyszczania miasta w Warszawie zdarzyły się w grudniu 2016 r. Wtedy również w ciągu kilkunastu godzin przybyło ok. 10 cm śniegu.

W sumie w zleconych minionej doby przez Zarząd Oczyszczania Miasta działaniach brało udział 1500 osób.


Pługi odśnieżają ulicę

Pozostałe tereny podlegające dzielnicom i innym zarządcom są odśnieżane w ramach obowiązków administratorów i właścicieli. Należy jednak pamiętać, że trudno wymagać zupełnie oczyszczonej nawierzchni ulic i chodników w trakcie długotrwałej zamieci. Pełnego efektu odśnieżenia terenów podlegających Zarządowi Oczyszczania Miasta można spodziewać się po ok. 4 godzinach od ustania opadów.

Według synoptyków opady śniegu utrzymają się we wtorek i w nocy ze środy na czwartek.


https://zom.waw.pl/aktualnosci/doba-dzialan-warszawskich-sluzb-oczyszczania-miasta

Comments


1-1.tif