top of page

Dwa kółka zawitały do Wilanowa

Za nami majowy Bike Expo – Rowerowy Wilanów, czyli impreza plenerowa organizowana przez firmy z branży rowerowej. Rodzice mogli przetestować najnowszy sprzęt, a dzieci wzięły udział w wyścigu o Puchar Burmistrza Wilanowa.


Źródło: Dzielnica Wilanów

Bike Expo – Rowerowy Wilanów odbyło się 15 i 16 maja na tzw. „Plaży Wilanów”, a więc w jednym z bardziej popularnych miejsc w okolicy, tuż obok chętnie uczęszczanej ścieżki rowerowej, ciągnącej się aż do Powsina. Wydarzenie było przeznaczone, jak sama nazwa wskazuje, przede wszystkim dla miłośników dwóch kółek. Dlatego też na odwiedzających czekali wystawcy z branży rowerowej. Sprzęt można było obejrzeć, samodzielnie przetestować, a nawet od razu zakupić na miejscu. To jednak nie wszystko, bowiem dla mieszkańców była dostępna także strefa Food Truck, z różnorodnymi potrawami i ofertami. Oczywiście, jak na majowe wydarzenie przystało, nie zabrakło przy tym lodów i kawy. Impreza miała także wymiar edukacyjny, bowiem jej przewodnim tematem było bezpieczeństwo rowerzystów, dlatego wśród najmłodszych promowano zakładanie kasków, używanie oświetlenia oraz znajomość przepisów ruchu drogowego. Specjalnie dla nich przygotowano także miasteczko ruchu rowerowego, gdzie dzieci mogły przećwiczyć właściwie poruszanie się na tym dwukołowym pojeździe.


Jednak dla młodzieży chyba największa atrakcją były zawody MTB XC o Puchar Burmistrza Wilanowa. Trawiasta trasa liczyła ok. 400 metrów, ale przewidziano na niej nieduże i stosunkowo łatwe do pokonania przeszkody. Startować mogły dzieci w wieku od 6 do 12, a każdy rocznik stanowił osobną kategorię wyników, z podziałem na chłopców i dziewczynki. Młodzi zawodnicy pokonywali trasę indywidualnie, na własnych rowerach, a udział w wyścigu był bezpłatny, podobnie jak i w całej imprezie. Na koniec odbyła się oczywiście dekoracja osób, które osiągnęły najlepsze wyniki i wręczenie nagród. Przede wszystkim jednak, mieszkańcy mogli ciekawie i aktywnie spędzić w Wilanowie majowy weekend, a wydarzenia przypadło do gustu zarówno rodzicom, jak i ich podopiecznym.


Źródło:

Dzielnica Wilanów

Comments


bottom of page