top of page
letnie warsztaty kulinarne w wilanowie (1).png

Dziesiątki tysięcy obywateli Ukrainy znalazło pracę w Warszawie


Źródło: UM Warszawa

Od wybuchu wojny w Ukrainie władze Warszawy starają się prowadzić akcję skierowaną do stołecznych pracodawców. W tym celu powstały specjalne platformy pozwalające cudzoziemcom poszukiwać pracy w Polsce, a warszawski Urząd Pracy podpisał odpowiednie porozumienia z największymi portalami publikującymi oferty pracy.


Działania te przełożyły się na konkretne liczby. Jak wyliczył stołeczny ratusz, od 15 marca do 13 października do Urzędu Pracy m.st. Warszawy wpłynęły 62 193 powiadomienia od przedsiębiorców o powierzeniu wykonywania pracy obywatelowi Ukrainy. Oznacza to, że już ponad 60 tys. obywateli Ukrainy znalazło w Warszawie legalną pracę.


Wciąż działa także punkt obsługi obywateli Ukrainy przy ul. Marszałkowskiej 77/79. Poszukujący pracy uchodźcy mogą się tu zarejestrować, szukać ofert pracy, poznać ofertę szkoleniową oraz sytuację na lokalnym rynku pracy. Pracownicy punktu posługują się językiem ukraińskim i/lub rosyjskim.


"Osoby zarejestrowane mogą korzystać m.in. ze szkoleń, przede wszystkim z nauki języka polskiego, ale też szkoleń zawodowych, ze staży, subsydiowanego zatrudnienia, refundacji kosztów opieki nad dziećmi. Mogą również, jak każda osoba bezrobotna, ubiegać się o pieniądze na podjęcie działalności gospodarczej" - przypomina warszawski ratusz.

Comments


1-1.tif
bottom of page