top of page

Dziesięciolecie Wilanowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Na początku obecnego roku minęło 10 lat działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wilanowie. Placówka nie zamierza zaprzestać wspierania seniorów - w lutym odbyło się uroczyste otwarcie kolejnego semestru.


Źródło: Facebook Ludwik Rakowski

Wilanowski Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy ul. Kolegiackiej 3 jest miejscem edukacyjno-kulturalnym skierowanym do osób niepracujących już zawodowo, a więc emerytów, rencistów, ale także osób bezrobotnych. Program dedykowany jest mieszkańcom, którzy ukończyli 55 lat i chcą poszerzyć swoją wiedzę, rozwijać zainteresowania, czy brać czynny udział w życiu kulturalnym. Aby sprostać tym zadaniom Uniwersytet od la organizuje m.in. prowadzone przez specjalistów wykłady z różnorodnych dziedzin wiedzy, imprezy kulturalne i rozrywkowe, naukę języków obcych, warsztaty artystyczne, kursy komputerowe, czy zajęcia rekreacyjne.


"Mija właśnie 10 lat od powstania naszego Uniwersytetu, od zawiązania się niezwykłej społeczności - studenckiej Rodziny (...) Trudno nie myśleć dziś o tych, którzy są z nami od samego początku - z tych siedemdziesięciu osób, w starym budynku przy ulicy Radosnej, a którzy przyciągnęli do siebie kolejnych... Większość jest z nami do dziś... Jakże nie myśleć przy okazji tego jubileuszu o wszystkich wykładowcach, prelegentach, osobowościach świata kultury i sztuki" - mówił Robert Woźniak, dyrektor Centrum Kultury Wilanów.


Podkreślał także, że ostatnie dla lata funkcjonowania Wilanowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku nie były łatwe, ze względu na pandemię. Mimo to Uniwersytet nie zaprzestał swojej działalności i właśnie rozpoczyna nowy semestr wiosenno-letni. W planach tradycyjnie są różnorodne spotkania, wycieczki i warsztaty. Nie zabraknie także jubileuszowych niespodzianek i wyjątkowych wydarzeń.


Źródło:

https://kulturawilanow.pl/Comentarios


bottom of page