top of page
Baner Teraz Wilanów.gif

Edukacja to Relacja i kompetencje społecznew Polsko-Angielskim Przedszkolu Magic Fish

Aby nasze dzieci wyrosły na szczęśliwych dorosłych, żyjących pełnią życia, w harmonii z sobą i naturą, potrzebują nowej formuły funkcjonowania opartej na relacjach. Relacja pomiędzy przedszkolakiem a nauczycielem oparta jest na zaufaniu i szacunku.
Specjalnie dla naszych podopiecznych wprowadziliśmy program „Trening Umiejętności Społecznych” Zajęcia w przedszkolu prowadzi psycholog, trener umiejętności społecznych. Wiemy, jak ważna jest umiejętność radzenia sobie z własnymi emocjami i zdolność rozumienia innych ludzi, dlatego treningi umiejętności społecznych są wprowadzane od 2 roku życia. Ludzie o szeroko rozwiniętej inteligencji emocjonalnej lepiej radzą sobie w sytuacjach społecznych, w kontaktach z otoczeniem, w nauce, odnoszą więcej życiowych sukcesów. Dzięki tym zajęciom, dzieci są bardziej empatyczne, posiadające rozwinięte kompetencje społeczne, łatwiej nawiązują przyjaźnie. Doświadczenia zdobyte na zajęciach pozwalają na uczenie się od rówieśników i stymulują rozwój.


Inicjowanie właściwych norm postępowania jest tak fundamentalne, jak nauka czytania i nigdy nie jest za wcześnie na poznanie zachowań, które pomogą dzieciom stać się wartościowymi dorosłymi.


W Polsko-Angielskim Przedszkolu MAGIC FISH fundamentem współpracy jest dialog, zaufanie i szacunek.


www.magicfish.pl

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


1-1.tif