top of page

Ekodoradcy pomogą walczyć ze smogiem


Źródło: Facebook Dzielnica Wilanów

O konieczności wymiany kopciuchów, czyli starych i niespełniających norm ekologicznych pieców, mówi się już od lat, podobnie jak o problemie smogu w przestrzeni miejskiej. Kwestia ta jednak nadal pozostaje niezwykle ważna i aktualna, ponieważ zgodnie z uchwałą antysmogową właściciele nieruchomości mają obowiązek wymiany kopciuchów do końca 2022 r. Oznacza to również, że jedynie do końca obecnego roku mieszkańcy Warszawy mogą skorzystać ze stołecznego programu dotacji na ten cel.


Temat kopciuchów i smogu wciąż budzi jednak wiele pytań i niejasności, dlatego władze miasta postanowiły powołać ekodoradców, którzy udzielą zainteresowanym wszelkich informacji na ten temat. Mieszkańcy Wilanowa mogą porozmawiać z ekodoradcami w poniedziałki w godz. 8 -18. Spotkania odbywają się w urzędzie dzielnicy, w Wydziale Obsługi Mieszkańców.


To jednak nie jedyna okazja do rozmowy, bowiem ekodoradcy zapowiadają również pracę w terenie, w godzinach popołudniowych i w weekendy. Mają odwiedzić nieruchomości, na których zainwentaryzowano piece na paliwo stałe lub kominki. Osoby te będą posiadały identyfikator ze zdjęciem i numerem umowy, na podstawie której są zatrudnieni. Mieszkańcy mogą zweryfikować te informacje, kontaktując się z Wydziałem Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Wilanów.


Przypominamy: z warszawskiego programu dotacji na wymianę kopciucha mogą skorzystać osoby fizyczne, wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie mieszkaniowe, przedsiębiorcy, stowarzyszenia, fundacje oraz gminne i powiatowe osoby prawne. Składając wniosek do końca 2022 r. można otrzymać dotację do 70 proc. Wnioskodawca powinien posiadać udokumentowane prawo do dysponowania nieruchomością w celu realizacji inwestycji.


Źródło:

https://www.facebook.com/Wilanow.Dzielnica.m.st.Warszawa

Comments


bottom of page