top of page
Baner Teraz Wilanów.gif

Elektroniczne legitymacje w szkołach w Wilanowie?


Źródło: gov.pl

Z ciekawą inicjatywą wyszła Młodzieżowa Rada Dzielnicy Wilanów. Reagując na potrzeby uczniów i uczennic, przedstawiciele rady wysłali wnioski do dyrekcji wilanowskich szkół, w których proponują wdrożenie systemu mLegitymacji, czyli elektrycznych wersji tradycyjnych legitymacji szkolnych. Dokument ten byłby wtedy dostępny dla uczniów w aplikacji mObywatel, a więc mieliby ją zawsze przy sobie, w swoim telefonie.


"W natłoku obowiązków każdemu może zdarzyć się czegoś zapomnieć. Niestety za brak legitymacji możecie spotkać się z całkiem nieprzyjemnymi konsekwencjami. Jest jednak coś bez czego w tych czasach ciężko się obejść - telefon. Stworzenie wirtualnych legitymacji pozwoli Wam uniknąć wielu stresujących chwil. mLegitymacje będziecie mieli zawsze pod ręką" - zachęca do swojego pomysłu Młodzieżowa Rada Dzielnicy Wilanów.


Zgodnie z prawem mLegitymacja działa tak, jak tradycyjny dokument. Można więc za jej pomocą potwierdzić, że jest się uczniem danej szkoły czy skorzystać z ulg i zwolnień. Dokument ten uruchamia się używając kodu QR oraz kodu aktywacyjnego otrzymanego w sekretariacie szkoły, jeśli dana placówka zdecydowała się wprowadzić taką możliwość dla swoich uczniów i podpisała odpowiednie porozumienie z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów.


Źródło:

https://www.facebook.com/mrdwilanow/posts/2939824619661664

Comments


1-1.tif