top of page
Baner Teraz Wilanów.gif

Finał akcji Słoików z Wilanowa


Źródło: Facebook Słoiki z Wilanowa

W sobotę 11 grudnia odbył się finał akcji charytatywnej organizowanej przez Słoiki z Wilanowa. Jest to grupa wilanowskich rodziców, którzy zbierają środki finansowe na "leczenie małych i dużych sąsiadów z Wilanowa, będących w potrzebie". Tegoroczny finał zorganizowano na terenie Royal Wilanów. Wydarzeniu towarzyszyły koncerty, licytacje, kiermasz, występy, degustacje i niespodzianki.


Cały dochód z tegorocznego finału został przekazany na leczenie dwóch chłopaków - Dominika i Patryka. Pierwszy z nich to 4,5 letni wilanowski przedszkolak, któremu uratowano nóżkę przed amputacją. Z kolei Patryk to 17-letni licealista, który w wakacje 2021 r. jadąc na hulajnodze, został potrącony na pasach przez samochód. Obaj potrzebują środków na dalsze leczenie oraz rehabilitację.


Jak informują Słoiki z Wilanowa, podczas finału tegorocznej akcji udało się zebrać ponad 90,5 tys. zł. - Po raz siódmy pokazaliśmy, że „Słoiki mają moc”, a „pomaganie jest fajne" - napisali przedstawiciele stowarzyszenia, dziękując licznym osobom i placówkom, które zaangażowały się w pomoc podczas zbiórki. Słoiki zapowiadają także, że zamierzają zorganizować drugi piknik, kiedy sytuacja pandemiczna oraz pogodowa będzie bardziej sprzyjająca. Wpłat na rzecz Patryka i Dominika wciąż można dokonywać także online.


Źródło:

https://www.facebook.com/sloikizwilanowa

1-1.tif
bottom of page