top of page
Baner Teraz Wilanów.gif

Głos Knapika pozostanie w komunikacji miejskiej


Źródło: UM Warszawa

Głos Tomasza Knapika wielu osobom jednoznacznie kojarzył się z komunikatami w warszawskiej komunikacji miejskiej. Nazwy przystanków, ostrzeżenia przed wysiadaniem na jezdnię czy informacja o zakończeniu trasy... głos słynnego lektora towarzyszył tysiącom pasażerów każdego dnia.


Niestety w zeszłym roku Tomasz Knapik zmarł. Pojawiło się więc pytanie, czy Zarząd Transportu Miejskiego zdecyduje się zmienić autora komunikatów w publicznej komunikacji. Szczególnie, że zmiany uniknąć przecież nie sposób, bo nowe przystanki w Warszawie ciągle powstają, chociażby kolejne stacje metra, zmieniają się też trasy poszczególnych linii.


- Po śmierci Tomasza Knapika zdecydowaliśmy, że nie będziemy rezygnować z nagranych przez niego komunikatów, do których pasażerowie są przywiązani. To „znak firmowy” Warszawskiego Transportu Publicznego. Informacje dla pasażerów muszą być jednak cały czas aktualizowane, więc trzeba było wybrać nowego lektora – wyjaśnia Katarzyna Strzegowska, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego.


Najbardziej oczywista kandydatura okazała się najlepsza. Nowym lektorem w warszawskiej komunikacji miejskiej będzie Maciej Knapik, znany dziennikarz telewizyjny, więc mający odpowiednie zdolności lektorskie.


"Oba głosy w nowych zapowiedziach przystankowych zostaną połączone w jedno. Do frazy „następny przystanek” wypowiadanej przez Knapika seniora zostanie dołączona nazwa konkretnego przystanku dodana przez pana Macieja. Na razie zostało nagranych około 40 takich komunikatów, a z pewnością dojdą kolejne, bo porozumienie zostało podpisane do listopada, a na mapie warszawskiej komunikacji nieustannie pojawiają się nowe linie i nowe przystanki" - informuje warszawski ratusz. Maciej Knapik nagrywa komunikaty dla miasta bezpłatnie.


Źródło:

https://um.warszawa.pl/-/czytal-maciej-knapik

Comments


1-1.tif