top of page
BANER_Layout 2.jpg

Interaktywna mapa pomiarów prędkości już dostępna


Źródło: Zarząd Dróg Miejskich Warszawa
Źródło: Zarząd Dróg Miejskich Warszawa

Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie udostępnił interaktywną mapę ze szczegółowymi danymi z pomiarów prędkości na warszawskich drogach z lat 2017-2020. Na mapie można sprawdzić, gdzie mierzono prędkość oraz zapoznać się ze szczegółami pomiarów w każdej lokalizacji. „Badania prędkości chwilowej pojazdów i natężenia ruchu prowadzimy w celu poprawy bezpieczeństwa ruchu. Poszerzają one naszą wiedzę, bo m.in. informują, jak szybko kierowcy poruszają się w danym miejscu, jak bardzo przekraczają tam prędkość i jaki ich odsetek to robi. Dzięki temu łatwiej nam podejmować odpowiednie decyzje, które mają skutkować ograniczeniem zapędów prowadzących samochody.” – możemy przeczytać na stronie warszawskiego Zarządu Dróg Miejskich.


Dane z pomiarów publikowane są corocznie. Udostępniona właśnie interaktywna mapa obejmuje wszystkie pomiary z lat 2017-2020 oraz szereg innych parametrów i wyników, z którymi każdy mieszkaniec może się zapoznać. Plik dla każdej lokalizacji zawiera m.in. informacje, w jakich warunkach atmosferycznych przeprowadzono badanie, ile pojazdów zostało zarejestrowanych w trakcie badania oraz z jaką prędkością się poruszały. W Wilanowie punkty pomiaru prędkości zostały umieszczone na ul. Branickiego i zawierają dane z 2017 roku.


Z interaktywną mapą można zapoznać się tutaj: bit.ly/MapaPunkty


Źródło:

https://zdm.waw.pl/aktualnosci/pomiary-dla-wszystkich-nowa-interaktywna-mapa-dostepna/?fbclid=IwAR1gaDLro3Sn1ee-wb0dkohILd1Xrq7Ja6dCABgWZiWqrfD8BGr7emKYPD0

1-1.tif
bottom of page