top of page
letnie warsztaty kulinarne w wilanowie (1).png

Już po raz trzeci polscy artyści przekażą swoje prace na Aukcję Marzeń

18 marca rozpocznie się trzecia edycja Aukcji Marzeń organizowanej przez fundację „Mam Marzenie”. Otworzy ją wernisaż wystawy prac 57 polskich artystów, które będą przedmiotem finałowej licytacji. Całkowity dochód z aukcji zostanie przeznaczony na realizację marzeń podopiecznych Fundacji – dzieci dotkniętych chorobami zagrażającymi życiu.

Aukcja Marzeń to projekt organizowany przez Fundację Mam Marzenie, którego celem jest popularyzacja polskiej sztuki najnowszej w społeczeństwie oraz pomaganie podopiecznym fundacji. Dzięki licytacji dzieł sztuki, możliwe jest zebranie środków finansowych, niezbędnych na pokrycie kosztów realizacji marzeń dzieci z chorobami zagrażającymi życiu, takich jak nowotwory czy mukowiscydoza.


Wierzymy, że sztuka tworzona przez Artystów ma niesamowitą moc czynienia świata lepszym, w którym warto oddać się wyobraźni i marzeniom.

Oficjalne otwarcie tegorocznej akcji odbędzie się 18 marca o godz. 18:00 w TLEN Galerii Sztuki Współczesnej w Warszawie na ulicy Prymasa Augusta Hlonda 2/lokal U6. Tego dnia odbędzie się wernisaż, podczas którego będzie można podziwiać prace m.in. Łukasza Stokłosy, Szymona Kobylarza, Barbary Gryki, Agaty Nowosielskiej oraz innych artystów biorących udział w wydarzeniu. Wernisaż zapoczątkuje całą wystawę, która potrwa do 1 kwietnia.


Wystawa nie jest jedynym wydarzeniem tegorocznej akcji. W trakcie trzeciej edycji, przedstawiciele Fundacji Mam Marzenie zorganizują warsztaty dla architektów wnętrz. Odbędą się one 25 marca w ZODIAKU - Warszawskim Pawilonie Architektury . Warsztaty będą dobrą okazją do pogłębienia swojej wiedzy, spotkania ze specjalistami z branży oraz do zaczerpnięcia inspiracji od innych uczestników.


Zwieńczeniem akcji będzie aukcja charytatywna, podczas której koneserzy i miłośnicy sztuki będą mogli wylicytować dzieła polskich artystów i wspomóc podopiecznych fundacji. Finałowa aukcja odbędzie się w dniach 8-22 kwietnia na platformie internetowej Domu Aukcyjnego DESA Unicum http://desa.pl/.


Portrety artystów, dzieła sztuki oraz inne informacje na temat akcji są dostępne na stronie: http://aukcjamarzen.pl/


Sponsor Aukcji Marzeń: Cosentino

Partnerzy akcji: Dom Aukcyjny DESA Unicum, TLEN Galeria Sztuki Współczesnej, Studio Organic, ZODIAK Warszawski Pawilon Architektury, Studio Kreacji

Patroni Medialni: TVP Kultura, NN6T Notes Na 6 Tygodni, Warsawholic, RDC


O Fundacji Mam Marzenie

Organizacja pożytku publicznego, która od 19 lat pomaga chorym dzieciom w spełnianiu ich marzeń. W pracę na rzecz fundacji zaangażowani są jedynie wolontariusze, którzy poświęcają swój czas, aby jak najwięcej dzieci mogły zrealizować swoje wymarzone cele. Fundacja posiada 16 oddziałów, co sprzyja poszerzeniu działalności organizacji i pomaga w dotarciu do dzieci w całej Polsce.

Celem Fundacji Mam Marzenie jest spełnianie marzeń dzieci w wieku 3-18 lat, które cierpią na choroby zagrażające ich życiu. Przez swoją działalność Fundacja pragnie dostarczyć chorym dzieciom i ich rodzinom niezwykle ciekawych i niezapomnianych wrażeń. Realizacja marzeń pozwoli choć na chwilę zapomnieć im o cierpieniu, a także wniesie w ich życie radość oraz motywację i siłę do walki z chorobą.

Od początku swojej działalności Fundacja „Mam Marzenie” spełniła w sumie ponad 9 tysięcy marzeń chorych dzieci.

Kommentare


1-1.tif
bottom of page