top of page
letnie warsztaty kulinarne w wilanowie (1).png

Kardynał Wyszyński i matka Czacka beatyfikowani w Wilanowie

W Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie doszło do beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej. Ceremonię oglądały na żywo tysiące osób.


Źródło: Dzielnica Wilanów

Uroczystość wyniesienia na ołtarze kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej odbyła się w niedzielę, 12 września, w samo południe. Pod świątynię w Wilanowie przyjechały tysiące osób, właściwie z całej Polski. Według szacunków, wiernych było ponad 7 tys. Ci, którzy nie mogli już wejść do kościoła oglądali mszę na telebimach przed świątynią. Liturgię towarzyszącą beatyfikacji odprawiało 600 księży i 80 biskupów, w tym przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki, prymas Polski Wojciech Polak oraz metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz. W uroczystości wzięli także udział przedstawiciele władz państwowych.


"Z całego serca pozdrawiam wszystkich zgromadzonych w Świątyni Opatrzności Bożej oraz tych, którzy nie mogli tutaj przybyć z różnych powodów, ale przez telewizję i inne media uczestniczą z nami w uroczystości" - mówił do zebranych kard. Kazimierz Nycz. Przedstawił także życiorysy kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej, prosząc papieża Franciszka, aby uznał ich za osoby błogosławione. Do Świątyni Opatrzności Bożej przyniesiono także ich relikwie, które pozostaną już w tym kościele w Wilanowie. W przypadku Prymasa Tysiąclecia jest to jego własnoręczne pismo. Natomiast relikwią matki Czackiej był umieszczony w kapsule fragment kostny.


Źródło:

https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,27561729,kardynal-wyszynski-i-matka-elzbieta-czacka-oficjalnie-blogoslawionymi.htmlComments


1-1.tif
bottom of page