top of page
letnie warsztaty kulinarne w wilanowie (1).png

Kończy się czas na deklarację dotyczące ogrzewania


Źródło: UM Warszawa

Główny Urząd Nadzoru Budowlanego przypomina, że właściciele oraz zarządcy budynków lub lokali w Warszawie mają czas jedynie do 30 czerwca, aby zgłosić swoje źródła ciepła i spalania paliw o mocy do 1 MW. Warto również pamiętać, że źródła ogrzewania, które zostaną zainstalowane po 1 lipca 2022 r., muszą zostać zgłoszone w ciągu 14 dni od ich uruchomienia.


"Zgodnie z rankingiem gmin udostępnionym przez GUNB Warszawa jest liderem wśród gmin powyżej 50 tys. punktów adresowych, dla których zostały złożone deklaracje CEEB. Jednak liczba tych deklaracji wciąż jest zbyt niska. Na mapie stolicy mamy ponad 128 tysięcy punktów adresowych, a deklaracje do bazy CEEB zostały złożone jedynie dla 22% z nich. 78% pozostaje niezgłoszonych" - informuje stołeczny ratusz. Niezłożenie deklaracji w terminie grozi grzywną w wysokości do 5 tysięcy złotych.


Wypełnienie deklaracji nie jest skomplikowane - wystarczy jedynie poświęcić kilka minut na wypełnienie internetowego formularza na stronie GUNB. W deklaracji wymagane są wyłącznie podstawowe dane tj.: imię i nazwisko (albo nazwa), adres e-mail oraz numer telefonu właściciela lub zarządcy budynku, adres nieruchomości, informacje o liczbie i rodzaju używanych źródeł ciepła lub źródeł spalania paliw oraz o ich przeznaczeniu i wykorzystywanych w nich paliwach.


Źródło:

https://um.warszawa.pl/-/zglos-czym-ogrzewasz-i-pomoz-w-walce-ze-smogiem

Comments


1-1.tif
bottom of page