top of page
letnie warsztaty kulinarne w wilanowie (1).png

Kolejne zmiany w opłatach za śmieci

Niedługo system naliczania opłat za wywóz śmieci w Warszawie ponownie zostanie zmieniony. Nowe kwoty będą uzależnione od powierzchni mieszkania.


Źródło: um.warszawa.pl

Zgodnie z nową metodą mieszkańcy domów jednorodzinnych za śmieci zapłacą miesięcznie 107 zł. Ci, którzy zdecydują się na kompostowanie, mogą liczyć na ulgę, dzięki której opłata spadnie do 98 zł.


W przypadku budynków wielolokalowych wysokość opłaty za wywóz odpadów będzie zależna od powierzchni danego lokalu. Władze Warszawy przewidziały pięć różnych stawek: "do 30 mkw. opłata będzie wynosić 52 zł; od 30,01 do 40 mkw. – 77 zł; od 40,01 do 60 mkw. – 88 zł; od 60,01 do 80 mkw. – 94 zł, a dla gospodarstw powyżej 80 mkw. – 99 zł".


Kwoty te dotyczą osób, które zgodnie z wymogiem prawnym będą segregować śmieci. Jeśli ktoś będzie to robił w sposób nieprawidłowy, to czeka go podwyższona opłata. Stawki wyliczane według nowych zasad będą obowiązywać od 1 stycznia.


Według Rady m.st. Warszawy nowy system ma być przede wszystkim bardziej przejrzysty i prosty w obsłudze. Od początku przyszłego roku bowiem opłata będzie stała, dzięki czemu każdy mieszkaniec stolicy z góry będzie wiedział, jaka kwotę powinien zapłacić. Deklarację należy złożyć jedynie w przypadku zmiany liczby gospodarstw domowych w nieruchomości.


Źródło:

https://um.warszawa.pl/-/nowy-system-oplat-za-zagospodarowanie-odpadow-w-warszawie

Comentários


1-1.tif
bottom of page