top of page
letnie warsztaty kulinarne w wilanowie (1).png

Koniec z zapisami do miejskich urzędów


Źródło: m.st. Warszawa

Pandemia, a przede wszystkim związane z nią restrykcje, zmusiła wiele miejsc do zorganizowania swojego trybu pracy w zupełnie nowy sposób. Zmiany te dotyczyły szczególnie miejsc, w których kontakt z drugą osobą był codziennością. Dlatego także i miejskie urzędy musiały ograniczyć swój sposób funkcjonowania. Normą stało się telefoniczne umawianie swojej wizyty - w konkretnej sprawie, o ustalonej godzinie. Teraz nareszcie urzędy wracają do trybu pracy sprzed pandemii.


Od początku lipca każdy mieszkaniec Warszawy może umówić wizytę na konkretną godzinę za pomocą internetowego systemu rezerwacji (rezerwacje.um.warszawa.pl), jak i odwiedzić urząd bez wcześniejszego umówienia wizyty. "Bezpośrednia obsługa klientów we wszystkich sprawach realizowana będzie w poniedziałki w godzinach od 8:00 do 18:00, a w pozostałe dni robocze w godzinach od 8:00 do 16:00" - informują stołeczne urzędy.


Nadal jednak w pomieszczeniach tych będzie obowiązywał ścisły reżim sanitarny. Liczba klientów w urzędach będzie ograniczona, konieczna jest też dezynfekcja rąk oraz zakrywanie ust i nosa.


Niestety nie we wszystkich dzielnicach czynne już będą Urzędy Stanu Cywilnego. Mieszkańcy Białołęki, Ochoty, Wesołej, oraz Wilanowa mogą załatwiać swoje sprawy jedynie w pozostałych siedzibach USC. Rejon nie ma znaczenia - każdy urząd jest dostępny dla osób z każdej dzielnicy.


Kontaktować się urzędami można drogą telefoniczną lub mailową. Z kolei składanie pism wymagających podpisu możliwe jest drogą pocztową lub elektronicznie z wykorzystaniem platformy ePUAP.


Źródło:

https://nowa.um.warszawa.pl/-/artykul-71?fbclid=IwAR0ywFPRIQjjGEJmViMUDd3bExSv7pKT5NBSa6iy5-qUdtN_wvfPdaSi8m8

Comments


1-1.tif
bottom of page