top of page
Baner Teraz Wilanów.gif

Konkurs na najlepszy reportaż rozpoczęty

Rozpoczęła się 13. edycja Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Wszyscy chętni mogą już zgłaszać swoje kandydatury na najlepsze reportaże roku.

Źródło: um.warszawa.pl

"Nagroda im. Ryszarda Kapuścińskiego jest przyznawana najlepszym książkom reporterskim, które podejmują ważne problemy współczesności i pogłębiają wiedzę o świecie innych kultur. To również forma uhonorowania wybitnego reportera, dziennikarza, publicysty, poety, który w stolicy mieszkał przez większość swego życia, i jest też jednym z najczęściej tłumaczonych polskich autorów" - informuje stołeczny ratusz.


Zgłoszenia najlepszych książek reporterskich wydanych po polsku w 2021 roku można wysyłać do 15 stycznia 2022 r. W składzie jury znajdą się Katarzyna Surmiak-Domańska, reportażystka „Gazety Wyborczej" i wykładowczyni w Polskiej Szkole Reportażu, William R. Brand, tłumacz i pierwszy agent literacki Ryszarda Kapuścińskiego oraz Elżbieta Sawicka, czyli dziennikarka, redaktorka i wieloletnia szefowa Działu Kultury dziennika „Rzeczpospolita”. W jury zasiądą także dwie nowe osoby: Wojciech Jagielski i Taciana Niadbaj.


Organizatorem i fundatorem Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego jest Miasto Stołeczne Warszawa, a patronat honorowy sprawuje Alicja Kapuścińska, żona znanego pisarza. Najlepszym reportażem w 2020 r. została książka "„Nomadland. W drodze za pracą”, której autorką jest Jessica Bruder.


Źródło:

https://um.warszawa.pl/-/wybieramy-najlepsze-reportaze-2021-roku


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
1-1.tif
bottom of page