top of page

Konkurs na najlepszy reportaż rozpoczęty

Rozpoczęła się 13. edycja Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Wszyscy chętni mogą już zgłaszać swoje kandydatury na najlepsze reportaże roku.

Źródło: um.warszawa.pl

"Nagroda im. Ryszarda Kapuścińskiego jest przyznawana najlepszym książkom reporterskim, które podejmują ważne problemy współczesności i pogłębiają wiedzę o świecie innych kultur. To również forma uhonorowania wybitnego reportera, dziennikarza, publicysty, poety, który w stolicy mieszkał przez większość swego życia, i jest też jednym z najczęściej tłumaczonych polskich autorów" - informuje stołeczny ratusz.


Zgłoszenia najlepszych książek reporterskich wydanych po polsku w 2021 roku można wysyłać do 15 stycznia 2022 r. W składzie jury znajdą się Katarzyna Surmiak-Domańska, reportażystka „Gazety Wyborczej" i wykładowczyni w Polskiej Szkole Reportażu, William R. Brand, tłumacz i pierwszy agent literacki Ryszarda Kapuścińskiego oraz Elżbieta Sawicka, czyli dziennikarka, redaktorka i wieloletnia szefowa Działu Kultury dziennika „Rzeczpospolita”. W jury zasiądą także dwie nowe osoby: Wojciech Jagielski i Taciana Niadbaj.


Organizatorem i fundatorem Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego jest Miasto Stołeczne Warszawa, a patronat honorowy sprawuje Alicja Kapuścińska, żona znanego pisarza. Najlepszym reportażem w 2020 r. została książka "„Nomadland. W drodze za pracą”, której autorką jest Jessica Bruder.


Źródło:

https://um.warszawa.pl/-/wybieramy-najlepsze-reportaze-2021-roku


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commentaires


bottom of page