top of page
letnie warsztaty kulinarne w wilanowie (1).png

Korzystanie z biletów w aplikacji mobilnej od kwietnia na nowych zasadach

Od 2 kwietnia korzystanie z biletów zakupionych w aplikacjach mobilnych będzie znacznie wygodniejsze. Bilet nie będzie aktywny od razu po zakupie, tylko od momentu skasowania go.


Źródło: Miasto Stołeczne Warszawa
Źródło: Miasto Stołeczne Warszawa

Już na początku kwietnia korzystanie z transportu publicznego w Warszawie dla wielu osób stanie się znacznie prostsze i sprawniejsze. W aplikacjach mobilnych będziemy mogli zakupić dowolną liczbę biletów różnych rodzajów, ale skasować jedynie ten, który jest nam potrzebny w danej chwili na konkretny przejazd. Nieskasowane bilety pozostaną dostępne w aplikacji i będzie można z nich skorzystać przy następnej podróży.


Od początku kwietnia bilet zakupiony w aplikacji mobilnej będzie trzeba skasować po wejściu do pojazdu lub po przekroczeniu linii bramek w metrze. Dopiero w tym momencie stanie się on ważny, a nie, jak do tej pory, od razu po zakupie w aplikacji. Skasowanie biletu będzie polegało na zeskanowaniu kodu QR. W większości pojazdów transportu publicznego kod ten będzie umieszczony w górnej części pojazdu, naprzeciwko drzwi wejściowych. Każdy pojazd będzie przypisany do innego kodu QR. W metrze punkty do skanowania będą umieszone przed bramkami biletowymi oraz przed windami. Według założeń kod będzie można zeskanować nawet z odległości 2-3 metrów. Czynność tę należy wykonać od razu po wejściu do pojazdu lub po przekroczeniu bramki w metrze.


Aplikacje mobilne zostaną wyposażone także w inne ważne funkcje. Przez minutę po skasowaniu biletu na naszym telefonie będzie wyświetlać się na czerwono licznik upływającego czasu. Z kolei na trzy minuty przed końcem ważności biletu zostaniemy o tym fakcie poinformowani przez aplikację. Będziemy mogli wtedy dokupić drugi bilet lub wykorzystać jeden z biletów kupionych wcześniej, który automatycznie aktywuje się po zakończeniu ważności poprzedniego. Skorzystanie z tej funkcji sprawi, że drugiego biletu nie trzeba będzie ponownie skanować w celu jego aktywacji. Podczas kontroli wystarczy pokazać bilet na ekranie telefonu w aplikacji mobilnej, a kontroler odczyta z niego kod QR.


Źródło:Comments


1-1.tif
bottom of page