top of page
letnie warsztaty kulinarne w wilanowie (1).png

Królewski Ogród Światła powraca

Od 9 października mieszkańcy Wilanowa ponownie mogą podziwiać świecące iluminacje przy Pałacu Jana Króla III. Ekspozycja zainaugurowała swój dziesiąty sezon.


Źródło: Biuro Prasowe Królewskiego Ogrodu Światła

Świetlane iluminacje w Wilanowie funkcjonują już od 2012 r. i stanowią jedną z najbardziej popularnych atrakcji w Warszawie w sezonie jesienno-zimowym. "To będzie nasz dziesiąty sezon. Stworzenie tak wyjątkowego miejsca było wielkim wyzwaniem, ale dzięki najnowocześniejszej technologii udało się ożywić historyczne elementy i sprawić, że ogród stał się niezwykle popularny. Królewski Ogród Światła zyskał mnóstwo wiernych odbiorców, którzy odwiedzają go nawet kilkukrotnie podczas jednego cyklu. Bardzo się z tego cieszymy" - mówi Grzegorz Mazur, kierownik Działu Rekonstrukcji Historycznej i Sprzedaży w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.


Do Królewskiego Ogrodu Świateł odwiedzających zaprowadzi zaprowadzi 75-metrowy świetlisty tunel, w którym rozbrzmiewa muzyka klasyczna. W tym sezonie odwiedzający od początku będą mogli podziwiać ekspozycję na Tarasie Dolnym, gdzie będą odbywać się pokazy świateł mieniących się w rytm muzyki. Nadal dostępna będzie także popularna Świetlana Karuzela, choć została przeniesiona w inne, bardziej dostępne miejsce. Na fasadzie budynku pałacu w piątki, soboty i niedziele będą pokazywane mappingi, czyli trójwymiarowe pokazy łączące światło, obraz i dźwięk. Dzięki temu stworzą iluzję ożywionego budynku. Cała wilanowska wystawa wykorzystuje pół miliona profesjonalnych energooszczędnych diod eko-LED, które pobierają osiem razy mniej energii niż tradycyjne żarówki.


"Tak jak w poprzednich latach planujemy imprezy okolicznościowe m.in. Mikołajki oraz Walentynki. Mamy także kilka dodatkowych projektów, które na razie muszą pozostać niespodziankami. Mamy nadzieję, że w tym sezonie pandemia znów nie przeszkodzi nam w sprawnym funkcjonowaniu ogrodu" - dodaje Grzegorz Mazur.


Wystawa w obecnej formie będzie dostępna dla mieszkańców Warszawy po raz ostatni. W przyszłym roku ekspozycja ma zostać kompletnie przebudowana. Projekt jest już gotowy, a obecnie trwa produkcja nowych instalacji. Królewski Ogród Światła będzie czynny codziennie od godz. 17 do godz. 21, a w soboty – do 21.30. Iluminacje będzie można podziwiać do końca lutego 2022 r. Wejściówek nie można kupić w kasach stacjonarnych, jedynie za pomocą strony internetowej lub w biletomatach przed wejściem do ogrodu. Władze pałacu zalecają zwiedzanie wystawy w maseczkach, zachowanie dystansu społecznego oraz dezynfekcje rąk za pomocą dostępnych na terenie ekspozycji dezynfekatorów.


Źródło:

Biuro Prasowe Królewskiego Ogrodu Światła


Comments


1-1.tif
bottom of page