top of page

Królewski Ogród Światła powraca w nowym wydaniu

Zaktualizowano: 10 paź 2022


Źródło: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Świąteczne iluminacje w ogrodzie przy Pałacu Króla Jana III w Wilanowie w ostatnich latach stały się bardzo częstym celem zimowych spacerów. Atrakcja ta przyciągała tysiące osób z całej Warszawy, a ilość i kolorystyka iluminacji mogły naprawdę imponować. Świecące ozdoby powrócą do ogrodu w Wilanowie również w tym roku, w ramach jedenastej już edycji Królewskiego Ogrodu Światła. Jednak zgodnie jednak z zeszłoroczną z zapowiedzią, w tym sezonie ekspozycja została kompletnie przebudowana.


Wśród tegorocznych atrakcji znajdą się: 75-metrowy świetlisty tunel (w którym rozbrzmiewa muzyka klasyczna), labirynt pełen mitologicznych stworów i zagadek, obserwatorium (nawiązujące do astronomicznych pasji króla Jana III), Muzyczny Ogród Marzeń, Ogród Różany Raffaello oraz mappingi na fasadzie pałacu, czyli znane z poprzednich lat pokazy łączące światło, obraz i dźwięk. Organizatorzy podkreślają, że dzięki nowoczesnym elementom wystawa jest bardzo energooszczędna.


Odmieniony Królewski Ogród Światła można zobaczyć już od 8 października. Do końca miesiąca ogród otwarty jest od godz. 17 do 21. Od listopada iluminacje będzie można zobaczyć codziennie w godz. 16-21, aż do 26 lutego.


Źródło:

https://www.facebook.com/Wilanow.Dzielnica.m.st.Warszawa

Comments


bottom of page