top of page
1100x175.png

Kwiecisty konkurs czeka na miłośników zieleni

W tym roku odbędzie się już 39. edycja konkursu Warszawa w Kwiatach. Tradycyjnie o nagrody będą rywalizować właściciele najpiękniejszych stołecznych ogrodów i balkonów.


Źródło: UM Warszawa

"Kontynuując przedwojenną tradycję wspólnego zazieleniania i przyozdabiania stolicy, m.st. Warszawa, Zarząd Zieleni oraz Towarzystwo Przyjaciół Warszawy zapraszają mieszkańców do bycia częścią „Warszawy w kwiatach” i zgłaszania własnoręcznie ukwieconych przestrzeni" - czytamy na stronie warszawskiego ratusza. Nagrodzone zostaną więc najpiękniejsze balkony, ogródki przydomkowe, osiedlowe i sąsiedzkie oraz, to tegoroczna nowość, rodzinne działki.


Do konkursu można się zgłaszać w siedmiu kategoriach:

  • Balkony, loggie i okna,

  • Inicjatywy sąsiedzkie,

  • Ogrody i ogródki przydomowe przy budynkach jednorodzinnych,

  • Osiedla mieszkaniowe,

  • Ogród lub ogródek edukacyjny przy szkołach i przedszkolach,

  • Ogrody kwietne działkowe,

  • Założenie ogrodowe dla instytucji, które w statucie mają opiekę nad ogrodami i terenami zieleni w przestrzeni miejskiej.

W konkursie mogą wziąć udział nie tylko osoby prywatne, ale również szkoły i przedszkola oraz instytucje, które statutowo zajmują się opieką nad ogrodami. Organizatorzy przewidują również trzy nagrody specjalne. "Ze wszystkich zgłoszeń wybrane zostanie też to najpiękniejsze – Mister Kwiatek. Laureat tej nagrody może liczyć na wyjątkowe wyróżnienie - razem z projektantką miejskich ukwieceń, ekspertką Zarządu Zieleni, Małgorzatą Dudek-Grzegorzewską zaprojektuje rabaty kwietne w Ogrodzie Saskim, które zakwitną na wiosnę 2023 roku" - informuje ratusz.


Zgłoszenia przyjmowane są od 1 do 30 czerwca. Chętni do udziału w konkursie muszą jedynie wypełnić internetowy formularz. W wersji papierowej dostępny jest w siedzibie stołecznego Zarządu Zieleni oraz w oddziałach Towarzystwa Przyjaciół Warszawy.


Laureaci zostaną ogłoszeni 28 sierpnia podczas pikniku w Pawilonie Edukacyjnym "Kamień". Oprócz nagrodzenia zwycięzców roślinnymi nagrodami odbędą się wówczas m.in. specjalny koncert, przedstawienie teatralne, czy wykład o hodowli róż i kwiatowe animacje.


Źródło:

https://um.warszawa.pl/-/dolacz-do-najpiekniejszego-konkursu-w-stolicy

Comments


bottom of page