top of page
letnie warsztaty kulinarne w wilanowie (1).png

Lato zawitało na pętleJakiś czas temu informowaliśmy, że na warszawskich pętlach autobusowych posadzono wiosenne bratki. Wraz z kolejną porą roku przyszła kolej również na zmianę kwiecistej aranżacji, a konkretnie na rośliny kojarzące się z latem.


Z tego powodu Zarząd Oczyszczania Miasta przygotował kompozycje z begonii, pelargonii, gaur i ozdobnych traw. Łącznie na piętrowych kwietnikach będzie rosnąć aż 11 tys. roślin, które ozdobią 9 stołecznych pętli autobusowych i tramwajowych aż do jesieni.


Pętla w Wilanowie będzie jedną z czterech w Warszawie, na której pojawią się „smocze skrzydła”, czyli begonie Dragon Wing z różowymi i czerwonymi kwiatami. "Kwiaty są odpowiednio pielęgnowane - podlewane, odżywiane i pielone. Gatunki, które ZOM wybiera do nasadzeń na pętlach spełniają wiele warunków. Oprócz tego, że prezentują się dekoracyjnie i tworzą ciekawe kompozycje, muszą także radzić sobie w trudnym miejskim otoczeniu. Rośliny narażone są na wysokie temperatury, silne nasłonecznienie, wiatr czy zwiększoną obecność spalin" - informuje ratusz.


Przypomnijmy: Zarząd Oczyszczania Miasta zmienia aranżacje kwiatów na pętlach trzy razy w roku. Kolejną zmianą po letniej będzie jesienna, kiedy zasadzone zostaną wrzosy i kapusta ozdobna.


Źródło:

https://um.warszawa.pl/-/lato-na-petlach-w-warszawie

Comments


1-1.tif
bottom of page