top of page
letnie warsztaty kulinarne w wilanowie (1).png

Liceum z Wilanowa docenione w międzynarodowym konkursie


Źródło: Facebook Dzielnica Wilanów

Wilanowskie Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Kostki Potockiego (znajdujące się na ul. Wiertniczej) znalazło się wśród najlepszych szkół kierujących się innowacyjnością, otwartością na międzynarodową współpracę i reprezentujących europejskie wartości. Powodem jest tegoroczna gala rozdania nagród eTwinning Prize, podczas której wyróżniona została m.in. właśnie placówka z Wilanowa.


Z setek projektów z 2021 r. do międzynarodowego konkursu wybranych zostało ponad 80 projektów w pięciu kategoriach głównych, wiekowych, oraz kategoriach dodatkowych. - Nasi uczniowie, którzy w czasie trwania projektu byli w klasie pierwszej liceum, zostali zakwalifikowani do kategorii wiekowej 11-15 lat i właśnie w tej kategorii zajęliśmy II miejsce - chwali się na swojej stronie wilanowskie liceum.


Jak możemy się dowiedzieć, celami przygotowanego przez uczniów projektu pod nazwą "Strong and Independent Women in Our history" były: zapoznanie z sylwetkami silnych kobiet z Polski oraz krajów partnerskich, podniesienie świadomości na temat równości płci, aktywne korzystanie z technologii, narzędzi web 2.0, poznanie innych kultur poprzez nawiązanie nowych przyjaźni podczas projektu oraz kształtowanie kompetencji językowych.


- Podczas uroczystości nauczyciele, przedstawiciele FRSE oraz eTwinning mieli możliwość poznać się, nawiązać współpracę i podzielić się doświadczeniami przy tworzeniu międzynarodowych projektów - informuje liceum z Wilanowa.


Źródło:

http://www.kostka-potocki.edu.pl/erasmus/1210-etwinning-prize-2022-rozdane-jestesmy-wsrod-zwyciezcow

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


1-1.tif
bottom of page