top of page
Baner Teraz Wilanów.gif

Modernizacja oświetlenia i przetarg na nową ulicę

Przełom września i października przyniósł informacje o kolejnych planowanych inwestycjach drogowych w Wilanowie. Jakich zmian możemy się wkrótce spodziewać?


Źródło: Facebook Ludwik Rakowski

Bardzo ważna zmiana, ze względu bezpieczeństwa, szczególnie uczęszczających do pobliskich szkół dzieci, planowana jest na ul. Resorowej. Władzom Wilanowa udało się podpisać umowę na modernizację oświetlenia tej ulicy, wraz z doświetleniem przejść dla pieszych. Zakres prac ma obejmować wymianę dotychczasowego oświetlenia przy Resorowej na nowoczesne słupy z oprawami LED. "Zamontowanych zostanie 16 słupów oświetleniowych wzdłuż głównego ciągu drogi oraz 20 słupów oświetleniowych - parkowych wzdłuż ciągu pieszego po zachodniej stronie ulicy" - informuje burmistrz Wilanowa Ludwik Rakowski. Doświetlone zostaną również przejścia na skrzyżowaniach Resorowej z Rutkiewicz, Radosną i Pastewną. Prace mają zakończyć się w grudniu obecnego roku.


Nowe oświetlenie mieszkańcy Wilanowa będą mogli ujrzeć również na ogrodzeniu Liceum im. Stanisława Kostki Potockiego przy ul. Wiertniczej. Nowe ogrodzenie zostanie wyposażone w oświetlenie ledowe, które ma pozwolić na lepszą ekspozycją zawieszonych na ogrodzeniu zdjęć, stanowiących pewnego rodzaju wilanowską galerię.


Jeśli chodzi o prace drogowe, to w październiku władze Wilanowa ogłosiły przetarg na budowę ul. Mango, na odcinku od ul. Zdrowej do ul. Winogronowej. Oferty mamy poznać jeszcze w tym samym miesiącu. Budowa dalszych odcinków tej ulicy jest w planach na kolejne lata.


W październiku zakończyła się także przebudowa skrzyżowania ul. Rumianej z Obornicką. Oprócz zmian w samym skrzyżowaniu, w miejscu tym powstał nowy chodnik, po obu stronach ulicy.


Źródło:

https://www.facebook.com/burmistrzwilanowa


Comments


1-1.tif