top of page
Baner Teraz Wilanów.gif

MPO Warszawa będzie odbierać odpady od mieszkańców Wilanowa

Fot. MPO Warszawa

1 lipca 2023 roku Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w m.st. Warszawie rozpocznie odbiór odpadów komunalnych od mieszkańców Ursynowa i Wilanowa. Zmiana operatora to proces złożony i wielopoziomowy - szczególnie w początkowym etapie realizacji. W celu zapewnienia sprawnej i profesjonalnej obsługi nowych lokalizacji MPO od kilku tygodni jest w trakcie intensywnych przygotowań, których celem jest zapewnienie mieszkańcom obu dzielnic sprawnego odbioru odpadów.


Pracownicy Działu Logistki MPO Warszawa przygotowują niezbędne trasówki dla załóg odbierających odpady. Dzięki temu będą one mogły rozpocząć testowe przejazdy trasami każdej z frakcji jeszcze przed realizacją obsługi mieszkańców. Ułatwi to załogom poznanie miejsc odbioru odpadów dla poszczególnych adresów na trasach oraz umożliwi zdobycie wiedzy na temat miejsc ustawiania pojazdów w celu opróżnienia pojemników. Dobiegają również końca ostatnie przygotowania przed otwarciem nowej bazy MPO przy ul. Mortkowicza 5 na Ursynowie, która powstała specjalnie na potrzeby obsługi południowej części Warszawy.


- Pierwsze tygodnie realizacji nowego zadania będą wymagające. Załogi MPO poznają topografię, ale również specyfikę przyzwyczajeń i indywidualnych oczekiwań dziesiątek tysięcy mieszkańców poszczególnych lokalizacji. Na szczęście nasz system odbioru jest elastyczny i odporny na wszelkie zdarzenia. Robimy wszystko, aby zmiany w obecnych harmonogramach były jak najmniej zauważalne - wyjaśnia Dariusz Wachnicki, Dyrektor Działu Odbioru Odpadów w MPO Warszawa.


Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w m.st. Warszawie dokłada wszelkich starań, aby zmiana operatora nastąpiła w sposób jak najmniej odczuwalny dla mieszkańców. Przygotowania realizowane są na wielu poziomach, prowadzone są m.in. prace związane z zapewnieniem odpowiedniej liczby pojemników.


- Zebrane w pierwszych tygodniach informacje pozwolą nam na sprawne i ostateczne dostosowanie tras pojazdów, obsługujących poszczególne frakcje odpadów. Mieszkańców bardzo prosimy o zrozumienie. Mamy nadzieję, że nasze szeroko zakrojone przygotowania pozwolą na zorganizowanie satysfakcjonującego odbioru odpadów i ewentualne korekty harmonogramów tam, gdzie wystąpią takie potrzeby – dodaje Dariusz Wachnicki.


Aby zmaksymalizować efekty przygotowań, szczególnie w pierwszych tygodniach zmiany, MPO zaplanowało także działania informacyjne, skierowane do administratorów obiektów, z apelem o regularne sprawdzanie terminów odbioru poszczególnych frakcji odpadów.


Źródło informacji: MPO Warszawa

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


1-1.tif