top of page
letnie warsztaty kulinarne w wilanowie (1).png

Na jakie atrakcje możemy liczyć podczas tegorocznych ferii?

Tegoroczne ferie zimowe w województwie mazowieckim rozpoczną się 31 stycznia i potrwają do 13 lutego. Co ciekawego można zrobić w tym czasie? Propozycji, mimo pandemii, nie brakuje.


Źródło: UM Warszawa

Ferie zimowe oczywiście od lat kojarzą się przede wszystkim z wyjazdem w góry, czy to polskie, czy zagraniczne. Szczególnie jeśli mowa o osobach preferujących aktywny wypoczynek, jak narciarze czy snowboardziści. W tym roku również część osób planuje takie wyjazdy, choć sprawy nie ułatwia oczywiście pandemia i ponowny wzrost dziennej liczby zakażeń. Nie dziwią więc kolejne historie osób, które z zimowej wyprawy musiały zrezygnować właściwie dzień przed wyjazdem, zwykle z powodu otrzymania pozytywnych wyników testów na COVID-19. Warto też wcześniej sprawdzić, które ośrodki narciarskie wymagają okazania paszportu covidowego lub negatywnego testu. W Polsce takiego obowiązku nie ma, ale w wielu innych państwach europejskich, jak choćby Austria, Włochy, Niemcy, Czechy czy Słowacja, należy już takiego wymogu się spodziewać.


Co jednak, jeśli wolimy zostać w Warszawie? W mieście także nie powinno zabraknąć atrakcji, szczególnie dla dzieci. Przede wszystkim w tym roku tradycyjnie odbędzie się warszawska akcja "Zima w mieście", o której już informowaliśmy. Dla tych, którzy jednak nie zdążyli z rejestracją czekają także liczne inne akcje. Wspólne ferie zimowe organizują przede wszystkim różnego rodzaju ośrodki miejsce, placówki kulturalne czy parki rozrywki. Warto więc sprawdzić ofertę tych, które znajdują się w naszej okolicy.


W przypadku Wilanowa warto zwrócić uwagę chociażby na ofertę Muzeum Pałacu Króla Jana III. "Uzbrojeni w lornetki wyruszymy na poszukiwania skrzydlatych przyjaciół. Podpatrzymy, jakie gatunki zaglądają do naszych karmników. Nauczymy się, czym dokarmiać ptaki oraz dlaczego okruszki nie są dla nich najlepszym pokarmem. W rezerwacie przyrody Morysin wytropimy mieszkające tam zwierzęta. Nie zabraknie też gry terenowej, odkrywającej przed nami tajemnice drzew" - zapowiadają organizatorzy. Z kolei z innych warszawskich ofert ciekawym wyborem mogą okazać się: kurs malarstwa i rysunku w Kontrastowni, zajęcia w Akademii Młodych Talentów, muzyczne półkolonie w Music Hub, sportowo-wspinaczkowe lekcje w Cap4, akcja dla dzieci i młodzieży w Zamku Królewskim, czy ferie w Hangarze 646. Ze względu na sytuację epidemiologiczną lista ofert i sposób ich organizacji mogą się jednak dynamicznie zmieniać, dlatego warto na bieżąco śledzić poszczególne, interesujące nas propozycje.


Źródło:

https://pik.warszawa.pl/ferie-w-warszawie/

Comments


1-1.tif
bottom of page