top of page
letnie warsztaty kulinarne w wilanowie (1).png

Na Przyczółkowej nastała jasność

Warszawski Zarząd Dróg Miejskich nareszcie zakończył budowę oświetlenia na jednej z najważniejszych ulic w Wilanowie, czyli ul. Przyczółkowej. Setki nowych lamp mają pomóc nie tylko kierowcom, ale również pieszym czy rowerzystom.

Źródło: Zarząd Dróg Miejskich

Przyczółkowa nie tylko jest powszechnie używana przez mieszkańców Miasteczka Wilanów, ale również łączy Warszawę z Konstancinem-Jeziorną. Sprawia to, że drogą tą codziennie podróżują dziesiątki tysięcy kierowców, więc co jakiś czas wymaga ona modernizacji. Tym razem przyszła pora na wybudowanie nowych lamp.


Co dokładnie zostało oświetlone? Drogowcy wybudowali lampy na odcinku od ul. Klimczaka do skrzyżowania z ulicami Vogla i Branickiego oraz na ponad 100-metrowym odcinku za tym skrzyżowaniem, w kierunku Południowej Obwodnicy Warszawy. Łącznie w tym miejscach powstało 115 latarni.


Drogowcy oświetlili nie tylko Przyczółkową. Słupy oświetleniowe powstały także na drodze serwisowej po wschodniej stronie, czyli między ulicami Uprawną a Vogla i od ul. Vogla w kierunku północnym. Oświetlono także chodnik w tym miejscu.


Nowe lampy powstały również wzdłuż popularnego ciągu pieszo-rowerowego, który prowadzi do Powsina. W lato korzystają z niego tysiące rowerzystów i spacerowiczów, a wieczorami chociażby liczni biegacze. Latarnie zostały zainstalowane na odcinku od wlotu ul. Klimczaka do granicy administracyjnej miasta przy ul. Drewny. Na trasie tej powstało łącznie 208 nowych lamp.


Warto także dodać, że choć oświetlenie przy ul. Przyczółkowej było zdecydowanie konieczne, to wciąż pozostaje inny istotny problem związany z tą trasą, czyli codzienne korki. W tym przypadku według drogowców pomocne ma okazać się otwarcie POW. To jednak zależy od daty ukończenia prac w tunelu, które ciągle się przeciągają.


Źródło:

https://zdm.waw.pl/aktualnosci/wybudowalismy-brakujace-oswietlenie-na-ul-przyczolkowej/?fbclid=IwAR1dTW8Gi2zpclkcAt0KXNYEwiixhEekMS_OxiC1IF1sZjc91U2WE3Jk2lA

Comments


1-1.tif
bottom of page