top of page

Nowa pomoc dla najuboższych

Władze Warszawy zdecydowały się uruchomić pomoc osłonową dla mieszkających samotnie osób, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. Miasto pomoże im opłacić koszty za odpady komunalne.


Źródło: UM Warszawa

Warszawa jest obecnie w trakcie wdrażania nowego systemu opłaty za śmieci. Kwota będzie zależna przede wszystkim od powierzchni mieszkania. Zmiana ta może okazać się problemem przede wszystkim dla samotnych osób w trudnej sytuacji materialnej, dlatego to właśnie do nich skierowana będzie warszawska pomoc osłonowa. O wsparcie będą mogły ubiegać się osoby, które prowadzą jednoosobowe gospodarstwo domowe, a ich dochód nie przekracza 1940 zł netto miesięcznie.


Pomoc ma wynosić minimum 50% ponoszonych miesięcznie kosztów opłat za odpady komunale. Ostateczna wysokość wsparcia zostanie określona przez pracownika socjalnego po ustaleniu sytuacji osobistej, rodzinnej i dochodowej danej osoby.


O pomoc osłonową będzie można ubiegać się od 1 stycznia 2022 r. W tym celu trzeba zwrócić się do Ośrodka Pomocy Społecznej w dzielnicy zamieszkania. Świadczenia będą przyznawane na konkretny okres, po którym uprawniona osoba będzie musiała uaktualnić złożony wniosek.


Źródło:

https://um.warszawa.pl/-/warszawska-pomoc-oslonowa

Comments


bottom of page