top of page
Baner Teraz Wilanów.gif

Nowe miejsce dla miłośników jednośladów


Źródło: Dzielnica Wilanów

Na początku lipca długo wyczekiwany pierwszy pumptrack w Wilanowie nareszcie został otwarty. Obiekt sportowy powstał przy drodze rowerowej do Powsina przy ul. Drewny, a sprawdzić na nim swoje umiejętności mogą wszyscy chętni rowerzyści, rolkarze, desko-rolkarze oraz osoby jeżdżące na hulajnogach.


Przypomnijmy - pumptrack to specjalny tor zbudowany najczęściej z muld i szybkich zakrętów, na którym miłośnicy jednośladów mogą trenować refleks, zmysł równowagi i kondycję. Jest to atrakcja szczególnie popularna wśród młodzieży, ale oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby tor był miejscem treningu również dla starszych osób. Należy jedynie pamiętać, aby nie przeceniać swoich możliwości.


Warto dodać, że pumptrack w Wilanowie powstał jako projekt realizowany w ramach warszawskiego budżetu obywatelskiego. Inicjatorem pomysłu był wilanowski radny Tomasz Kuszłejko. "Nic tak nie cieszy jak efekty starań. A w tym przypadku jest to przy okazji dowód na skuteczność budżetu obywatelskiego i ważności każdego głosu mieszkańca w tym mechanizmie partycypacyjnym" - napisał Kuszłejko w mediach społecznościowych, komentując otwarcie pumtracka w Wilanowie.


Źródło:

https://www.facebook.com/TomaszKuszlejko

1-1.tif
bottom of page