top of page

Nowy wjazd do Miasteczka Wilanów nareszcie otwarty

Mieszkańcy Wilanowa długo musieli czekać na ukończenie budowy skrzyżowania ul. Sarmackiej i al. Wilanowskiej. Ale nareszcie się udało - na początku września wyczekiwana droga została oddana do użytku.

Źródło: Facebook Ludwik Rakowski

O nowym wjeździe do Miasteczka Wilanów mówiło się już w 2007 r. Faktyczna budowa skrzyżowania rozpoczęła się jednak dopiero w 2020 r., a i tak przeciągała się z miesiąca na miesiąc. Przez długi czas nowy pomost stał ogrodzony, ponieważ przetarg na przebudowę samego skrzyżowania al. Wilanowskiej z Sarmacką i ul. Kosiarzy warszawscy drogowcy rozstrzygnęli dopiero wiosną obecnego roku. Kolejną przeszkodą okazało się zdobycie pozwolenia na wycięcie kilku drzew, rosnących w miejscu planowanego pasa ruchu do skrętu w ul. Sarmacką. Terminy zakończenia prac zmieniały się więc kilkukrotnie, ale wreszcie 9 września skrzyżowanie zostało oficjalnie otwarte.


"Powstał nowy przepust drogowy nad Potokiem Służewieckim oraz przebudowano skrzyżowanie. Na jezdni północnej dodano pas do skrętu w lewo w przedłużoną ul. Sarmacką. Wytyczono przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną. Światła zaprojektowane są w nowoczesnej technologii - działają w akomodacji i są wyposażone w detekcję ruchu. Po zachodniej stronie skrzyżowania została poprowadzona droga rowerowa od ul. Sarmackiej, która łączy się z trasą po północnej stronie Al. Wilanowskiej" - tłumaczy burmistrz Wilanowa Ludwik Rakowski. Inwestycja została zrealizowana przez firmę ROBYG oraz Zarząd Dróg Miejskich.


Nowy przejazd zapewne znacznie zmieni częstotliwość ruchu na ul. Sarmackiej. Z jednej strony jest to więc odciążenie wjazdu do Miasteczka Wilanów z al. Wilanowskiej w al. Rzeczpospolitej i większe wygoda dla kierowców. Z drugiej strony jednak, ślepo zakończona do tej pory uliczka może stać się bardzo hałaśliwa. Trudno się jednak nie cieszyć, że inwestycja ta wreszcie została dokończona, zamiast wiecznie tkwić w stanie "otwarcie już wkrótce". Innymi słowy, lepiej późno niż wcale.


Źródło:

https://www.facebook.com/burmistrzwilanowa
Comments


bottom of page