top of page
Baner Teraz Wilanów.gif

Obostrzenia przedłużone do 25 kwietnia. Wyjątkami przedszkola i żłobki oraz amatorski sport

Minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił, że większość obostrzeń zostaje przedłużona przynajmniej do 25 kwietnia. Wyjątkami są żłobki i przedszkola oraz sport na świeżym powietrzu.

Źródło: Dzielnica Wilanów
Źródło: Dzielnica Wilanów

Ministerstwo zdrowia zdecydowało o przedłużeniu obowiązujących restrykcji „ze względu na wydolność służby zdrowia i troskę o życie obywateli”. Dotychczasowe obostrzenia potrwają więc przynajmniej do 25 kwietnia. Wyjątkiem są hotele i obiekty noclegowe, które pozostaną zamknięte do 3 maja, a więc do końca tegorocznej majówki. Rząd zdecydował także, że od 19 kwietnia otwarte będą żłobki i przedszkola. Od tego dnia możliwe będzie także uprawianie sportu amatorskiego w obiektach sportowych na świeżym powietrzu (przy zachowaniu limitu do 25 osób) oraz uczestnictwo dzieci i młodzieży we współzawodnictwie sportowym. Reszta restrykcji została utrzymana, a więc do 25 kwietnia zamknięte pozostają m.in. kina, teatry, salony fryzjerskie, galerie handlowe, siłownie, baseny, muzea czy restauracje. Nauka we wszystkich szkołach wciąż będzie prowadzona w trybie zdalnym.


Zmiany w obostrzeniach:


– od 19 kwietnia otwarte żłobki i przedszkola dla wszystkich dzieci


– od 19 kwietnia możliwy będzie sport amatorski na świeżym powietrzu (limit 25 osób). Działalność obiektów sportowych np. hal lub krytych boisk wciąż ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego.


– do 25 kwietnia zamknięte będą punkty gastronomiczne, galerie handlowe (z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii czy salonów prasowych), salony fryzjerskie i kosmetyczne oraz miejsca kultury (teatry, kina, muzea, galerie sztuki)

– limity osób m.in. w placówkach handlowych na targu, na poczcie oraz w miejscach kultu religijnego (1 osoba na 20 m2)


– do 3 maja zamknięte hotele


– nauka wciąż w trybie zdalnym


Według danych zaprezentowanych przez Ministerstwo Zdrowia, do tej pory w Polsce wykonano 7,7 miliona zastrzyków przeciwko koronawirusowi. Ponad 2,1 osób przyjęło już dwie dawki szczepionki. Ministerstwo ma nadzieję, że tempo szczepień w obecnym kwartale znacznie przyśpieszy i do końca wakacji uda się zaszczepić wszystkie chętne osoby. Aby usprawnić ten proces, rząd uruchomił Punkty Szczepień Powszechnych (https://www.gov.pl/web/zdrowie/wytyczne-dotyczace-organizacji-punktow-szczepien-powszechnych) . Adam Niedzielski poinformował na konferencji prasowej, że na ten moment zajętych jest 75,71 proc. łóżek covidowych oraz 78,94 proc. respiratorów. Od sytuacji epidemicznej zależą dalsze decyzje związane z obostrzeniami.


Źródło:


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


1-1.tif