top of page
1100x175.png

Od września w Wilanowie będzie działał nowy żłobek

Już wkrótce mieszkańcy Wilanowa będą mogli zapisać swoje dzieci do nowego żłobka. Placówka przy ulicy Pamiętnej od września przyjmie 150 maluchów.


Źródło: Dzielnica Wilanów

Jak poinformował stołeczny ratusz, nowy żłobek w Wilanowie będzie posiadał m.in. sześć przestronnych sal na dwóch kondygnacjach, salę ruchową wyposażoną w suchy basen z piłkami i zjeżdżalnię oraz nowoczesny plac zabaw. Placówka ma także zapewnić dzieciom po cztery posiłki dziennie. Jedzenie będzie przygotowywane w nowoczesnej kuchni na terenie żłobka, zgodnie z normami żywieniowymi dla dzieci poniżej trzeciego roku życia.


Nowa placówka w Wilanowie będzie czynna od 6.30 do 17.30, aby zapewnić maluchom 10 godzin opieki dziennie. Wykfalifikowana kadra pracownicza ma także prowadzić różne zajęcia, m.in. rytmikę, teatrzyki czy zabawy na świeżym powietrzu. Sam żłobek powstał przy ulicy Pamiętnej 16, a jego budowa była realizowana przez Urząd Dzielnicy Wilanów.


Żłobek przyjmie od września 150 maluchów. 75 miejsc jest dostępnych w ramach programu „Żłobek szansą na równy start”. Projekt ten ma ułatwić powrót do aktywności zawodowej rodzicom po przerwie związanej z urodzeniem i wychowaniem dziecka. Pozostałe dzieci będą rekrutowane na tradycyjnych zasadach.


"Od początku kadencji kluczowym dla mnie projektem jest program bezpłatnych żłobków i zapewnienie jak największej liczby miejsc w żłobkach w Warszawie. Nie zwalniamy tempa, dzięki temu już od września kolejne 150 maluchów skorzysta z opieki w nowej placówce przy ul. Pamiętnej w Wilanowie" - skomentował otwarcie nowej placówki prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.


Źródło:

https://wawalove.wp.pl/warszawa-w-wilanowie-od-wrzesnia-bedzie-dzialal-nowy-zlobek-6671047715539456a?nil=&src01=f1e45&src02=isgf

Comments


bottom of page