top of page

OT. CO CLINIC - Klinika Osipowicz & Turkowski Klinika Lekarzy wrażliwych na Piękno

Zaktualizowano: 12 lut 2021

Rozmowa z dr n. med. Katarzyną Osipowicz, lekarzem medycyny estetycznej

i załozycielem kliniki OT.CO Clinic.Od zawsze marzyła Pani o tym aby zostać lekarzem?

Wierzę w to, że każdy człowiek, który przychodzi na świat na zaplanowaną swoją dalszą drogę.


Od najmłodszych lat wiedziałam, że będę leczyła ludzi, że będę sprawiała im radość radość oraz pomagała im gdy tego potrzebują. Gdy jako dziecko, dzięki mojej mamie, która pracuje w służbie zdrowia choć przez chwilę mogłam zgłębiać tajniki medycyny, byłam najszczęśliwsza.


Dziś dojrzałam do momentu, w którym mogę śmiało powiedzieć, że moja pasja stała się moim życiem, co daje mi całe mnóstwo satysfakcji oraz spełnienie.


Jak przebiegała Pani droga naukowa?

Należę do osób, które nieustannie chcą się rozwijać i szkolić. Ukończyłam wydział lekarski, co jest jedynie bazą mojej ścieżki edukacyjnej. Wychodzę z założenia, że każdego dnia, na całym świecie medycyna idzie do przodu i wyciąga nowe wnioski, a te warto poznawać, analizować i implementować, niezależnie od położenia geograficznego. Właśnie dlatego dostęp do najnowszej wiedzy i odkryć naukowych jest dla mnie główną motywacją do częstych zagranicznych szkoleń i praktyk. Moją ambicją jest leczenie pacjentów w oparciu o nieustające pogłębianie wiedzy i poszerzanie kompetencji u ekspertów światowej klasy, najlepszych w swoich dziedzinach.


Jestem absolwentką studiów na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Dodatkowo ukończyłam także studia podyplomowe na kierunku: „Kosmetologia – medycyna estetyczna dla lekarzy” w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia” oraz studia z zarządzania podmiotami leczniczymi w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Doktorat pt: „Ocena pod względem korelacji fenotypowo-genotypowej, odpowiedzi na nowe metody leczenia oraz ocena jakości życia chorych na Epidermolysis” pisałam pod kierownictwem opiekuna naukowego profesora Cezarego Kowalewskiego, znakomitego specjalisty z dziedziny dermatologii, a w szczególności

w dziedzinie chorób pęcherzowych. Ukończyłam także kilkanaście kursów z dziedziny trychologii, kosmetologii i medycyny estetycznej.


Gdzie zdobywała Pani doświadczenie zawodowe?

Od kogo miała Pani okazję się uczyć?

Doświadczenie zawodowe z zakresu dermatologii, medycyny estetycznej, trychologii zdobywałam w kraju i na licznych stażach w kraju i na świecie.


Muszę się pochwalić moim pobytem w Australii, podczas którego odbyłam miesięczny staż w St. George Hospital u prof. Deedy Murrell, a także Skin and Cancer Fundation w Sydney. Pobyt w Australii zakończyłam na stażu w Melbourne u prof. Roda Sinclaira – wybitnego specjalisty z dziedziny dermatologii, mającego na koncie ponad 400 branżowych publikacji w dziedzinie włosów. Podczas tego stażu zgłębiałam tajniki przeszczepów włosów, a także leczenia licznych chorób włosów. W swojej karierze miałam także okazję kształcić się w Holandii w zakresie genodermatoz, szczególnie chorób pęcherzowych, pod okiem prawdziwej legendy, znakomitego profesora Marcela Jonkmana. Byłam również prelegentką podczas prestiżowego sympozjum EADV w Atenach, uczestniczyłam w wielu branżowych konferencjach z zakresu dermatologii m.in. w Wiedniu i Brukseli, gdzie miałam okazję zaprezentować swój dorobek naukowy. Uczestniczyłam także w konferencjach z medycyny estetycznej IMCAS w Paryżu oraz Nicei.


Jestem też aktywnym członkiem licznych towarzystw:

• European Academy of Dermatology and Venereology. ( EADV)

• European Socieaty Cosmetology and Dermatology ( ESCAD)

• Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego (PTD).

• Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging.


Po studiach podyplomowych z medycyny estetycznej, uzyskując tytuł lekarza medycyny estetycznej i kosmetologii, rozpoczęłam praktyki w jednej z najlepszych klinik w Polsce. W klinice Ambroziak leczyłam pacjentów przez ponad 4 lata, specjalizując się w dermatologii klinicznej i dermatologii estetycznej oraz laseroterapii i trychologii. Wiedza i praktyka, które zdobyłam pod okiem dr n. med. Marcina Ambroziaka to bezcenne doświadczenie, które nadało kierunek dalszej drodze zawodowej i ukształtowało moje spojrzenie na medycynę estetyczną. Jako pracownik Kliniki Dermatologii i Wenerologii w Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus w Warszawie leczę pacjentów z chorobami genetycznymi – ichtiozą czy Epidermiolysis bullosa. Praca w znakomitym zespole profesora Cezarego Kowalewskiego i profesor Katarzyny Woźniak to duże wyróżnienie i możliwość ciągłego rozwoju naukowego, z którego nie chcę rezygnować.


Co jest dla Pani najważniejsze w pracy z pacjentem? Co Panią motywuje?

W pracy z pacjentem najważniejsze jest dla mnie zaufanie. Ogromnie cenię sobie holistyczne podejście oraz długoterminowy plan pracy z pacjentem. Największą satysfakcją jest kiedy zadowolony pacjent wraca. Kiedy powierza mi kolejne swoje „tajemnice”. Wtedy czuję, że to co robię przynosi korzyść i ma ogromny sens.


W korekcji urody kieruje się umiarem i całościowym spojrzeniem na proporcje.

Uważam, że „nie ma brzydkich kobiet, są tylko kobiety, które nie wiedzą, że są ładne” (Vivien Leigh). I właśnie takim kobietom pragnę pomagać w swojej praktyce lekarskiej.


Skąd pomysł na własną klinikę?

O własnej klinice marzyłam od lat. Wyobrażałam ją sobie jako miejsce, z którego ludzie wychodzą zadowoleni, gdzie czują się jak w domu, gdzie mogę być zarówno gospodarzem, jak i powiernikiem trosk. Ziściło się.


Razem z moim partnerem - dr Piotrem Turkowskim łączymy pasje prywatne i zawodowe.

Postanowiliśmy wspólnie otworzyć OT.CO Clinic. (Osipowicz&Turkowski Clinic) ponieważ oboje szczególnie interesujemy się trychologią, chirurgią odtwórczą włosów. To właśnie ten obszar medycyny estetycznej ma u nas szczególne miejsce.


Jak odnajduje się Pani w obecnej sytuacji spowodowanej epidemią koronawirusa?

Jak każdy człowiek głęboko to przeżywam. Jestem zmartwiona sytuacją zarówno w Polsce jak i na świecie.


Covid-19 dotyka wszystkich, każdą gałąź gospodarki, powoduje zmiany. We wszystkim jednak należy zachować zdrowy rozsądek i myśleć pozytywnie. Pamiętajmy, aby dbać o siebie i naszych bliskich, stosować się do zasad bezpieczeństwa i higieny. W każdej sytuacji warto dostrzegać pozytywy i wierzyć w ludzi oraz ich dobre intencje.


dr n. med. Katarzyna Osipowicz

https://katarzynaosipowicz.pl/


https://klinikaotco.pl/

Lekarz medycyny estetycznej, ekspert w zabiegach z zakresu laseroterapii i dermatologii. Absolwentka Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Aktualnie pracuje w Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus w Oddziale Dermatologii i Wenerologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz prowadzi swoją klinikę OT.CO Clinic. Na pierwszym miejscu stawia zdrowy rozsądek i umiar. Zawsze kieruje się zasadą, że zabiegi z zakresu medycyny estetycznej mają subtelnie korygować urodę, a nie zmieniać pacjenta w kogoś zupełnie innego.


OT.CO Clinic: ul. Bartycka 24B/U1, 00-716 Warszawa, Tel: 22 690 03 33

kontakt@klinikaotco.pl, www.klinikaotco.pl, www.instagram.com/otcoclinic

https://www.facebook.com/ot.co.clinic/

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Yorumlar


bottom of page