top of page

PEŁNA MOBLIZACJA SPOŁECZNOŚCI WILANOWA DLA PATRYKA i DOMINIKA

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej VII już edycji naszej wilanowskiej akcji charytatywnej, którą w bieżącym roku organizujemy wyjątkowo na rzecz dwóch Bohaterów, Dominika i Patryka, pod nazwą:


SŁOIKI z WILANOWA dla DOMINIKA i PATRYKA
Będzie nam niezmiernie miło gościć Państwa podczas finału akcji, który się odbędzie w dniu:
11 grudnia 2021 r. (sobota) – w godzinach od 11.00 do 14.00

miejsce:
plac rekreacyjny przy Royal Wilanów
przy ul. Klimczaka 1, 02-972 Warszawa

Jednocześnie zwracamy się z uprzejmą prośbą o każde możliwe wsparcie z Państwa strony. Może to być pomoc w zorganizowaniu przedmiotów lub usług przez Państwa firmę lub firmę, w której Państwo pracujecie. Może to być również pomoc w organizacji jakieś atrakcji w dniu finału lub zaproszenie znanych osób. Będziemy bardzo wdzięczni za każde okazane wsparcie finansowe, rzeczowe czy wsparcie organizacyjne.

Gospodarzami i Organizatorami wydarzenia są: Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 358 im. hetmana Jana Zamoyskiego Pani Monika Wiącek wraz z Dyrektorem Przedszkola nr 420 „Nasza Bajka” Pani Jolanta Kuźmińska, a także mieszkańcy Dzielnicy Wilanów w Warszawie.

Akcja charytatywna jest objęta honorowym patronatem Burmistrza Dzielnicy Wilanów Pana Ludwika Rakowskiego

Należy nadmienić, iż wydarzenie to będzie już siódmą edycją akcji „Słoiki z Wilanowa dla...”, która ma na celu niesienie pomocy potrzebującym dzieciom i ich rodzinom z naszej dzielnicy. W wyniku wszystkich dotychczasowych wspólnych akcji, dzięki zaangażowaniu olbrzymiej ilości osób o wielkim sercu, podczas wszystkich finałów udało nam się pozyskać setki tysięcy złotych na rehabilitację, leczenie i zakup różnych artykułów niezbędnych do życia dla naszych Bohaterów. Ostatnia – przed pandemia akcja zasiliła konto naszego Bohatera o ponad 193.000,00 złotych na Jego leczenie. To Wasza zasługa drodzy Rodzice.

Celem tegorocznego wydarzenia jest zebranie środków finansowych na leczenie i rehabilitację dla Dominika Woźniaka i Patryka Szczuki.


Patryk Szczuka to 17 letni licealista z Wilanowa, kiedyś pełen marzeń i planów, które już nigdy nie będą mogły być zrealizowane, został potrącony przez samochód. W wyniku wypadku doznał wielu bardzo poważnych obrażeń, w wyniku których nie słyszy na prawe ucho oraz po prawej stronie czaszki ma ubytek wielkości dłoni. Był w śpiączce przez 20 dni. Nasz Bohater otarł się o śmierć, a to że przeżył lekarze nazywają cudem. Patryk każdego dnia mierzy się z wieloma trudnościami, ma sile bóle głowy, nie może czytać książek, oglądać TV, korzystać z telefonu. Patryk jest jednak bardzo dzielny i udało mu się stanąć na nogi, ponownie nauczył się przełykać, je już samodzielnie kanapkę. W wyniku rehabilitacji cofają się też przykurcze mięśni i przełyku. Jednak nadal jeszcze musi się nauczyć wielu rzeczy, tak prostych i oczywistych dla osób zdrowych, jak chodzenie, siedzenie, mówienie, czy mycie się. Patryk wymaga codziennej domowej rehabilitacji, a z uwagi na doznane obrażenia nie może opuszczać mieszkania, ponieważ nie może być narażony na ryzyko nawet najmniejszego urazu. W styczniu 2022 roku Patryk będzie miał operację rekonstrukcji czaszki, w późniejszym terminie operację ucha oraz szczęki. Miesięczny koszt rehabilitacji neurologicznej, logopedyczne i psychologicznej to ok. 10 000 zł. Patryk w najbliższych 3-4 latach będzie wymagał intensywnej terapii. Zebrane środki zapewnią mu szybszy powrót do szkoły, do kolegów, do nowych marzeń, po prostu do normalnego funkcjonowania.

Dominik Woźniak ma 4,5 roku. Jest przedszkolakiem uczęszczającym do Przedszkola nr 420 "Nasza Bajka" z warszawskiego Wilanowa. Chłopczyk na co dzień żyje w zgodzie z bólem, ponieważ ma metalowe rusztowanie wbite w kości lewej nóżki. Dominik ma niedorozwój lewej nogi. Kiedy został adoptowany 2 lata temu groziła mu amputacja lewej nóżki. Dziś ma cudownych, kochających go bezgranicznie rodziców, którzy na leczenie wydali już około 1 mln zł. Ale niestety bez kolejnych kosztownych operacji nie uda mu się wydłużyć nóżki. Dominik szykuje się do kolejnych operacji (której koszt wraz z rehabilitacją to około 500 000zł.), a która w połączeniu z rehabilitacją pozwoli mu - jak mówi mama, która jest pielęgniarką w warszawskim szpitalu - na pełen powrót do zdrowia. Bez tego zostanie kaleką…

Pomóżmy wspólnymi siłami rodzicom w walce o zdrowie ich dzieci, pomóżmy ocalić chłopców przed kalectwem, by ich życie stało się normalne, spokojne i radosne i wolne od bólu, czyli takie jak powinno być życie każdego dziecka.

Naszym zadaniem i celem poprzez akcję „Słoiki z Wilanowa” jest pomoc w zebraniu środków finansowych, na ich walkę o zdrowie.

Tym razem stoi i przed nami o wiele trudniejsze zadanie - pomóc dwóm Bohaterom jednocześnie w trudnym czasie ….epidemii.

Ale jak zwykle wierzymy w Waszą moc i dobre serca.


Dla chłopców musimy zebrać środki finansowe w wysokości około 650 tysięcy złotych!!!

Bez aktywnego Państwa wsparcia, to będzie nie możliwe. Dlatego tak bardzo liczymy na wsparcie tej jakże pięknej inicjatywy, która organizowana jest już od 2014 roku, stała się tu w Wilanowie naszą tradycją lokalną i zyskuje coraz większe uznanie oraz rangę. Angażuje wiele osób ze świata, kulturalnego i przedstawicieli biznesu, mediów i innych Osobistości. Każda edycja naszej akcji była wspierana przez znane i cenione osoby ze świata polityki, sztuki, sportu, kultury, mediów, mody, a także większość wilanowskich firm i nie tylko.


Dokładamy wszelkich starań, by zrzeszała wszystkich uczestników wokół jednego wspólnego celu i idei – bezinteresownej pomocy słabszym lub potrzebującym wsparcia.