top of page
letnie warsztaty kulinarne w wilanowie (1).png

PEŁNA MOBLIZACJA SPOŁECZNOŚCI WILANOWA DLA PATRYKA i DOMINIKA

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej VII już edycji naszej wilanowskiej akcji charytatywnej, którą w bieżącym roku organizujemy wyjątkowo na rzecz dwóch Bohaterów, Dominika i Patryka, pod nazwą:


SŁOIKI z WILANOWA dla DOMINIKA i PATRYKA
Będzie nam niezmiernie miło gościć Państwa podczas finału akcji, który się odbędzie w dniu:
11 grudnia 2021 r. (sobota) – w godzinach od 11.00 do 14.00

miejsce:
plac rekreacyjny przy Royal Wilanów

Jednocześnie zwracamy się z uprzejmą prośbą o każde możliwe wsparcie z Państwa strony. Może to być pomoc w zorganizowaniu przedmiotów lub usług przez Państwa firmę lub firmę, w której Państwo pracujecie. Może to być również pomoc w organizacji jakieś atrakcji w dniu finału lub zaproszenie znanych osób. Będziemy bardzo wdzięczni za każde okazane wsparcie finansowe, rzeczowe czy wsparcie organizacyjne.

Gospodarzami i Organizatorami wydarzenia są: Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 358 im. hetmana Jana Zamoyskiego Pani Monika Wiącek wraz z Dyrektorem Przedszkola nr 420 „Nasza Bajka” Pani Jolanta Kuźmińska, a także mieszkańcy Dzielnicy Wilanów w Warszawie.

Akcja charytatywna jest objęta honorowym patronatem Burmistrza Dzielnicy Wilanów Pana Ludwika Rakowskiego

Należy nadmienić, iż wydarzenie to będzie już siódmą edycją akcji „Słoiki z Wilanowa dla...”, która ma na celu niesienie pomocy potrzebującym dzieciom i ich rodzinom z naszej dzielnicy. W wyniku wszystkich dotychczasowych wspólnych akcji, dzięki zaangażowaniu olbrzymiej ilości osób o wielkim sercu, podczas wszystkich finałów udało nam się pozyskać setki tysięcy złotych na rehabilitację, leczenie i zakup różnych artykułów niezbędnych do życia dla naszych Bohaterów. Ostatnia – przed pandemia akcja zasiliła konto naszego Bohatera o ponad 193.000,00 złotych na Jego leczenie. To Wasza zasługa drodzy Rodzice.

Celem tegorocznego wydarzenia jest zebranie środków finansowych na leczenie i rehabilitację dla Dominika Woźniaka i Patryka Szczuki.


Patryk Szczuka to 17 letni licealista z Wilanowa, kiedyś pełen marzeń i planów, które już nigdy nie będą mogły być zrealizowane, został potrącony przez samochód. W wyniku wypadku doznał wielu bardzo poważnych obrażeń, w wyniku których nie słyszy na prawe ucho oraz po prawej stronie czaszki ma ubytek wielkości dłoni. Był w śpiączce przez 20 dni. Nasz Bohater otarł się o śmierć, a to że przeżył lekarze nazywają cudem. Patryk każdego dnia mierzy się z wieloma trudnościami, ma sile bóle głowy, nie może czytać książek, oglądać TV, korzystać z telefonu. Patryk jest jednak bardzo dzielny i udało mu się stanąć na nogi, ponownie nauczył się przełykać, je już samodzielnie kanapkę. W wyniku rehabilitacji cofają się też przykurcze mięśni i przełyku. Jednak nadal jeszcze musi się nauczyć wielu rzeczy, tak prostych i oczywistych dla osób zdrowych, jak chodzenie, siedzenie, mówienie, czy mycie się. Patryk wymaga codziennej domowej rehabilitacji, a z uwagi na doznane obrażenia nie może opuszczać mieszkania, ponieważ nie może być narażony na ryzyko nawet najmniejszego urazu. W styczniu 2022 roku Patryk będzie miał operację rekonstrukcji czaszki, w późniejszym terminie operację ucha oraz szczęki. Miesięczny koszt rehabilitacji neurologicznej, logopedyczne i psychologicznej to ok. 10 000 zł. Patryk w najbliższych 3-4 latach będzie wymagał intensywnej terapii. Zebrane środki zapewnią mu szybszy powrót do szkoły, do kolegów, do nowych marzeń, po prostu do normalnego funkcjonowania.

Dominik Woźniak ma 4,5 roku. Jest przedszkolakiem uczęszczającym do Przedszkola nr 420 "Nasza Bajka" z warszawskiego Wilanowa. Chłopczyk na co dzień żyje w zgodzie z bólem, ponieważ ma metalowe rusztowanie wbite w kości lewej nóżki. Dominik ma niedorozwój lewej nogi. Kiedy został adoptowany 2 lata temu groziła mu amputacja lewej nóżki. Dziś ma cudownych, kochających go bezgranicznie rodziców, którzy na leczenie wydali już około 1 mln zł. Ale niestety bez kolejnych kosztownych operacji nie uda mu się wydłużyć nóżki. Dominik szykuje się do kolejnych operacji (której koszt wraz z rehabilitacją to około 500 000zł.), a która w połączeniu z rehabilitacją pozwoli mu - jak mówi mama, która jest pielęgniarką w warszawskim szpitalu - na pełen powrót do zdrowia. Bez tego zostanie kaleką…

Pomóżmy wspólnymi siłami rodzicom w walce o zdrowie ich dzieci, pomóżmy ocalić chłopców przed kalectwem, by ich życie stało się normalne, spokojne i radosne i wolne od bólu, czyli takie jak powinno być życie każdego dziecka.

Naszym zadaniem i celem poprzez akcję „Słoiki z Wilanowa” jest pomoc w zebraniu środków finansowych, na ich walkę o zdrowie.

Tym razem stoi i przed nami o wiele trudniejsze zadanie - pomóc dwóm Bohaterom jednocześnie w trudnym czasie ….epidemii.

Ale jak zwykle wierzymy w Waszą moc i dobre serca.


Dla chłopców musimy zebrać środki finansowe w wysokości około 650 tysięcy złotych!!!

Bez aktywnego Państwa wsparcia, to będzie nie możliwe. Dlatego tak bardzo liczymy na wsparcie tej jakże pięknej inicjatywy, która organizowana jest już od 2014 roku, stała się tu w Wilanowie naszą tradycją lokalną i zyskuje coraz większe uznanie oraz rangę. Angażuje wiele osób ze świata, kulturalnego i przedstawicieli biznesu, mediów i innych Osobistości. Każda edycja naszej akcji była wspierana przez znane i cenione osoby ze świata polityki, sztuki, sportu, kultury, mediów, mody, a także większość wilanowskich firm i nie tylko.


Dokładamy wszelkich starań, by zrzeszała wszystkich uczestników wokół jednego wspólnego celu i idei – bezinteresownej pomocy słabszym lub potrzebującym wsparcia.


Tu pomaga CAŁY WILANÓW i CAŁA POLSKA! Jeden za wszystkich – wszyscy za jednego!


Więcej informacji na temat Dominika można pozyskać z mediów społecznościowych prowadzonych przez rodziców chłopca na:

Pod adresem: https://www.facebook.com/sloikizwilanowa/ będziemy na bieżąco informować jakie atrakcje organizują rodzice, firmy z Wilanowa i jakie osobistości włączają się w akcje poprzez przekazywanie „słoików” i innych rzeczy, które licytujemy na aukcjach i/lub podczas finału na terenie placu rekreacji przy Royal Wilanów (w zależności od sytuacji epidemicznej akcja będzie w realu lub w sieci).


Jak można pomóc:

 • przez bezpośrednie wpłaty;

https://zrzutka.pl/patryk-rehabilitacja Zrzutka dla Patryka


Siepomaga.pl/dominik-wozniak Siepomaga dla Dominika


 • przez przygotowanie i przekazanie symbolicznego słoika pomocy;

 • przez ufundowanie vouchera, który upoważni do skorzystania z Państwa usług i będzie można go zakupić/wylicytować 11 grudnia 2021 (w zależności od sytuacji epidemicznej akcja będzie w realu lub online)

 • przez przekazanie produktów, które oferuje Państwa firma lub firma, w której Państwo pracujecie

 • przez poinformowanie swoich znajomych o wydarzeniu i o możliwość wpłacania środków finansowych na wskazanych Chłopców poprzez siepomaga i zrzutka.

 • Poprzez pośrednictwo w uzyskaniu słoików podpisanych przez znane i lubiane osobistości, które zostaną wystawione na licytację/aukcje/kiermasz

 • Poprzez pomoc w dotarciu do Gwiazdy znanej i lubianej, która np. zaśpiewa, da koncert w dniu 11. grudnia 2021 roku przy Royal Wilanów (scenę i nagłośnienie zapewnia Centrum Kultury Wilanów) i tym samym pomoże nagłośnić zbiórki dla obu chłopców.

 • Poprzez udostępnianie treści z mediów społecznościowych o akcji i przedmiotach kolekcjonerskich (np.: FB Sloiki z Wilanowa)

 • Pomoc w organizacji wydarzenia w realu lub sieci poprzez kontakt z Dyrektorami placówek

Jak można przekazać podarowane rzeczy:

- wysłać/dostarczyć przesyłkę bezpośrednio z dopiskiem „Słoiki z Wilanowa” na adres:

 • Przedszkole nr 420 „Nasza Bajka” św. U. Ledóchowskiej 8; 02-972 Warszawa - Wilanów

 • Szkoła Podstawowa nr 358 im. hetmana Jana Zamoyskiego dopiskiem ul. św. U. Ledóchowskiej 10 Warszawa -Wilanów

- skontaktować się z koordynatorem w celu umówienia terminu i miejsca odbioru przez nas darowanego przez Państwa symbolu dobroci „słoika’.

Dziękujemy za wysłuchanie naszej prośby i liczymy na wsparcie szlachetnej akcji

pomocy Dominikowi i Patrykowi.


Przysyłamy również poniżej listę osób, które poparły nas w ostatniej edycji.


W imieniu Wolontariuszy „Słoiki z Wilanowa”

Rodzice dzieci ze Szkoły i Przedszkola 😊

Sloikizwilanowa@gmail.com


Wybrane Osobistości, które w ostatnich latach wsparły akcję: SŁOIKI z WILANOWA organizowanego przez społeczność Wilanowa w Warszawie poprzez przekazanie symbolu słoika (pomocy) jako przedmiotu na rzecz sfinansowania określonych potrzeb naszych Bohaterów:

Pan Ludwik Rakowski – Burmistrz Dzielnicy Wilanów – objęcie od 2014 roku akcji honorowym patronatem, Pan Donald Tusk, Pan Prezydent Andrzej Duda wraz z Małżonką, Pan Prezydent Bronisław Komorowski wraz z Małżonką, Pan Jurek Owsiak, Pani Katarzyna Bosacka, Pani Aneta Zając, Biały Dom (Stany Zjednoczone), Pani Hanna Gronkiewicz – Waltz, Pan Marcin Święcicki, Pan Antoni Macierewicz, Pan Rafał Trzaskowski, Pani Ewa Kopacz, Pan Jarosław Kaczyński, Pan prof. Władysław Bartoszewski, , Pan Grzegorz Schetyna, Pan Paweł Szałamacha, Pani prof. Małgorzata Omilanowska, Pani Danuta Hübner, Pani prof. Lena Kolarska-Bobińska, Pani Joanna Kluzik Rostkowska, Pan Marek Sawicki, Pan Mateusz Szczurek, Pan Andrzej Biernat, Pani prof. dr hab. Małgorzata Gersdorf, Pan Jerzy Buzek, Pan Ludwik Rakowski, Pan Marek Rocki, Pan Leszek Ruszczyk, Pan Wiesław Raboszuk, Pan Ryszard Petru, Pan Adam Struzik, Pan Józef Leśniak, Pan Cezary Grabarczyk, Pan Jarosław Wałęsa, Pan Jarosław Gowin, Pan dr Paweł Kowal, Pan Bogdan Zdziennicki, Pan Krzysztof Skolimowski, Pan Rafał Kozłowski, Pan Witold Bańka, Pan Mariusz Klimczak, Pan Stanisław Kolasiński, Pan Krzysztof Jurgiel, Pani Mirosława Baryczka, Pani Ewa Minge, Pani Ewa Błaszczyk Pan Robert Lewandowski, Pani Anna Lewandowska, Pan Marcin Dorociński, Pan Maciej Rock, Pani Anna Dymna, Pani Dorota Gardias, Pani Agnieszka Popielewicz, Pani Joanna Brodzik, Zespół BAJM, Pani Natasza Urbańska, Pani Agnieszka Kaczorowska, Pan Radosław Majdan, Pan Marcin Gortat, Pan Krzysztof Janczar, Pani Krystyna Janda, Pan Zbigniew Boniek, Pan Karol Okrasa, Pan Alan Krupa, Pan Bartłomiej Węglarczyk, Pani Grażyna Wolszczak, Pan Rafał Maserak, Pani Magdalena Gessler, Pan Grzegorz Małecki, Pan Filip Chajzer, Pan Grzegorz Łapanowski, Pan Maciej Dowbor, Pan Piotr Rubik, Pani Joanna Koroniewska, Pani Katarzyna Gaertner, Pan Kazimierz Mazur jr., Pan Kazik Staszewski, Pan Grzegorz Hyży, Zespół „Elektryczne Gitary”, Pan Antek Królikowski, Pani Maria Sadowska, TITUS, Pan Rafał Brzozowski, Pani Joanna Klimas, Pani Ive Mendes, Pani Katarzyna Kilch, Pani Anna Mucha, Pani Bożena Walter, Pani Agnieszka Cegielska, Pani Justyna Pochanke, Pan Ryszard Cebula, Pani Joanna Kulig, Pan Tomasz Sianecki, Pan Jakub Ilewicz, Pan Mariusz Czerkawski, Pan Piotr Marciniak, Pan Paweł Płuska, Pan Maciej Mazur, Pani Małgorzata Rozenek, Pan Krzysztof Skórzyński, Pan Jarosław Kuźniar, Pani Kasia Zielińska z siostrą, Pani Małgorzata Kożuchowska, Pan Tomasz Kubat, Pan Wojciech Mann, Pan Janusz Gałka, Pan Andrzej Zieliński, Pani Katarzyna Górnika, Pan Marcin Prokop, Pan Piotr Gąsowski, Pani Katarzyna Skrzynecka, Pani Paulina Sykut – Jeżyna, Pani Paulina Holtz, Pani Dorota Wellman, Pan Marcin Wyrostek, Pan Szymon Hołownia, Pani Anna Herbich, Pan Marek Koterski, Pani Radna Kinastowska, Pan Paweł Małaszyński, Pani Malvina Pe., Pan Leonard Pietraszka, Pan Cezary Pazura, Pan Mateusz Damięcki, Pani Edyta Górniak, Pani Kamila Baar, Pan Łukasz Jakóbiak, Pani Weronika Rosati, Pani Anna Mirska Perry, Pan Maciej Zakościelny, Pani Agnieszka Sienkiewicz, Pan Michel Moran, Pani Joanna Krupa, Pani Martyna Wojciechowska, Pani Magdalena Lamparska, Pan Piotr Polk, Pan Jakub Sobieniowski, Pan Tomasz Sianecki, Pani Anna Dec, Pani Marek Nowicki, Pan Przemysław Kossakowski, Pani Magdalena Mołek, Pan Robert Sowa, Pani Magdalena Łucyan, Pan Kamil Durczok, Pan Andrzej Pągowski, Pani Monika Olejnik, Pan Zbigniew Łuczyński, Pan Dariusz Karpiński, Pan Wojciech Modest Amaro, Pan Szymon Bobrowski, Pani Aldona Jankowska, Pani Ilona Chojnowska, Pan Grzegorz Łapanowicz, Pani Maja Hirsch, Pan Andrzej Grabowski, Pani Anita Włodarczyk, Margaret, Pan Tomasz Majewski, Pan Maciej Kowalewski, Pani Karolina Szostak, Pani Magdalena Różczka, Pan Andrzej Tomanek – Kabaret Otto, Pani Agata Wejchert, Pan Janusz Wójcik, Pan Kacper Jeneralski, Pan Tomasz Organek, Pan Grzegorz Kajdanowicz, Pani Katarzyna Dulnik, Pan Borys Szyc, Pan Marcin Orzepiński,, Pan Bartosz Obuchowicz, Pani Brygida Grysiak, Pani Katarzyna Cichopek, Pan Robert i Tomasz Stockinger, Pani Anna Dereszowska, Zespół Afromental, Zespół Lorein, Zespół SinginBirds, Zespół LEMON, Pan Jan Wieczorkowski, Pani Anna Wendzikowska, Pani Anna Korcz, Pan Krzysztof Ibisz, Pan Piotr Małachowski, Pan Adam Kszczot, Pan Mateusz Pruder, Pani Paulina Drażba, Pan Krzysztof Hołowczyc, Pan Grzegorz Fijałek, Polska Reprezentacja Skoków Narciarskich, Legia Warszawy, PGE Stadion Narodowy, Związek Szlachty Polskiej, Straż Miejska w Warszawie, ASSECO Resovia i wiele innych Osobistości.

Comments


1-1.tif
bottom of page