top of page
Baner Teraz Wilanów.gif

Powrót do nauki stacjonarnej klas I-III

Po feriach, które w całej Polsce wyjątkowo dobyły się w jednym terminie, 18 stycznia uczniowie klas I-III szkół podstawowych, a także uczniowie szkół specjalnych wrócili do nauki stacjonarnej w ścisłym reżimie sanitarnym. Rząd razem z Głównym Inspektorem Sanitarnym

i Ministerstwem Zdrowia przygotował wytyczne dla szkół.Opracowane zasady mają na celu przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa. Wytyczne te w dużej mierze opierają się na zapisach znanych już np. z września 2020 r. Znajdują się w nich rekomendacje dotyczące zasad organizacji zajęć, higieny, czyszczenia i dezynfekcji pomieszczeń oraz powierzchni, organizowania gastronomii czy postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia u pracowników szkoły.


Powrót najmłodszych uczniów poprzedziły przesiewowe badania na obecność wirusa SARS-CoV-2. Przeprowadzono je od 11 do 15 stycznia. Wzięli w nich udział nauczyciele klas I-III szkół podstawowych i szkół specjalnych oraz pracownicy szkół. Badania były dobrowolne i bezpłatne.


W niedzielę rzeczniczka prasowa Ministerstwa Edukacji i Nauki Anna Osyrowska poinformowała, że wymazy pobrano od blisko 134 tys. osób. Wyniki otrzymało ponad 122 tys. z nich. Pozytywny test na obecność koronawirusa otrzymało 2 proc. wszystkich, którzy otrzymali wyniki.


Uczniowie z klas IV-VIII szkół podstawowych i ze szkół ponadpodstawowych po feriach kontynuują naukę zdalną.


Źródło: www.gov.pl, https://www.bankier.pl/


1-1.tif
bottom of page