top of page
letnie warsztaty kulinarne w wilanowie (1).png

Prac drogowych w Wilanowie nigdy dość


Źródło: Facebook Ludwik Rakowski

Tradycyjnie, co kilka lub kilkanaście dni otrzymujemy informacje o kolejnych pracach drogowych w Wilanowie. Jedne zostały właśnie zakończone, inne niedawno się rozpoczęły i potrwają przez najbliższe tygodnie, a jeszcze kolejne pozostają na razie w fazie koncepcji. Co zmieniło się od kiedy ostatni raz informowaliśmy o remontach i zmianach dotyczących infrastruktury w Wilanowie?


Zacznijmy od zakończonych prac - na przełomie czerwca i lipca remont ul. Niemirowskiej (krzyżującej się z ulicami Goplańską i Nałęczowską) dobiegł końca. Wymieniona została nawierzchnia jezdni, a skrzyżowanie z ul. Goplańską zostało przebudowane, dzięki czemu bezpieczeństwo pieszych i kierowców w tym miejscu ma ulec poprawie.


Jeszcze w czerwcu rozpoczęły się z kolei prace drogowe na ul. Pałacowej. "Od jej skrzyżowania z drogą serwisową wzdłuż Południowej Obwodnicy Warszawy do skrzyżowania z ulicą Przyczółkową zostanie wykonana nawierzchnia betonowa" - zapowiada burmistrz Wilanowa Ludwik Rakowski. Prace na ul. Pałacowej mają potrwać przez kilka tygodni. W tym czasie droga jest nieprzejezdna, również dla rowerzystów. W przyszłości w tym miejscu ma powstać też sygnalizacja świetlna.


Na początku lipca poznaliśmy także wstępną koncepcję zagospodarowania terenu pomiędzy jezdniami na odcinku od ul. Sarmackiej do al. Rzeczypospolitej, która została przygotowana przez pracownię XYstudio s.c. Co najważniejsze, plan zakłada, że na tej popularnej wśród mieszkańców Wilanowa przestrzeni nie zabraknie miejsca na zieleń. "Koncepcja przewiduje posadzenie ponad 100 drzew (wiśnie japońskie, jabłonie ozdobne i głogi, graby kolumnowe, klony tatarskie, sumaki oraz solitery: magnolia, platan, wierzba płacząca), około 1800 m2 krzewów (świdośliwy, róże, miskanty, hortensje bukietowe, lilaki, derenie) i około 2000 m2 łąk kwietnych i trawników z trawą sportową" - tłumaczy burmistrz Wilanowa. Plan przewiduje również powstanie w tym miejscu ławek. Wkrótce koncepcją ma zająć się Komisja Strategii, Rozwoju i Dialogu Społecznego Rady Dzielnicy Wilanów. Zakończenie realizacji projektu ma nastąpić w przyszłym roku, bliższy termin nie jest jeszcze znany.


Ogłoszono już również przetarg na budowę kolejnego odcinka ulicy Bruzdowej (od ul. Kwarty do ul. Gratyny). Jak czytamy, stołeczny Zarząd Dróg Miejskich zlecił również wykonanie ekspertyzy dotyczącej możliwości położenia nakładki asfaltowej na odcinku Bruzdowej z trylinki. Władze Wilanowa nie otrzymały dotychczas środków na kontynuację inwestycji na tym odcinku.


Źródło:

https://www.facebook.com/burmistrzwilanowa

コメント


1-1.tif
bottom of page