top of page
letnie warsztaty kulinarne w wilanowie (1).png

Przyczółkowa wychodzi z cienia

Ulica Przyczółkowa zostanie znacznie rozświetlona. Warszawski Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na wykonanie oświetlenia wzdłuż jednej z najważniejszych dróg w Wilanowie.


Źródło: Zarząd Dróg Miejskich
Źródło: Zarząd Dróg Miejskich

Przyczółkowa od lat jest niezwykle popularną trasą wśród mieszkańców Wilanowa i jego okolic. Jej rola w ostatnich miesiącach jeszcze wzrosła, z powodu budowy Południowej Obwodnicy Warszawy, co sprawiło, że ul. Przyczółkowa stała się kluczową „wylotówką” ze stolicy. Niestety przez lata trasa ta wciąż pozostawała bez należytego oświetlenia, tak samo jak biegnąca wzdłuż Przyczółkowej droga dla pieszych i rowerzystów.


Dlatego trudno nie cieszyć się na wiadomość o decyzji stołecznego Zarządu Dróg Miejskich, aby drogę tę nareszcie odpowiednio oświetlić. Według planów Przyczółkowa zostanie rozświetlona na odcinku od ul. Klimczaka do skrzyżowania z ulicami Vogla i Branickiego oraz tuż za nim na ponad 100-metrowym fragmencie w kierunku Południowej Obwodnicy Warszawy. Latarnie mają oświetlić także wspomniany wyżej ciąg pieszo-rowerowy.


Zarząd Dróg Miejskich już teraz rozpoczął przetarg na budowę oświetlenia. Zadaniem wykonawcy będzie zainstalowanie 115 latarni, a na nich łącznie 152 ledowych opraw. Przetarg został jednak podzielony na trzy części. Pozostałe dwie mają dotyczyć budowy oświetlenia przy drodze dla pieszych i rowerzystów, po wschodniej stronie ul. Przyczółkowej. Jak możemy przeczytać na stronie warszawskiego Zarządu Dróg Miejskich: „Na odcinku od skrzyżowania z ulicami Branickiego i Vogla do POW stanie 55 latarni z taką samą liczbą ledowych lamp. Z kolei w przypadku fragmentu na południe od POW plany obejmują postawienie 153 słupów oświetleniowych i montaż tylu samo LED-ów”. Jeśli wystarczy środków, to te części przetargu także mają zostać zrealizowane jeszcze w obecnym roku.


Wykonawcy mogą składać oferty do 10 maja. Wygrany przetargu będzie zobligowany do oświetlenia ul. Przyczółkowej w ciągu pięciu miesięcy od podpisania umowy.


Źródło:


Comentários


1-1.tif
bottom of page