top of page
letnie warsztaty kulinarne w wilanowie (1).png

Radni Wilanowa stawiają na zieleń


Źródło: Facebok Tomasz Kuszłejko Radny Dzielnicy Wilanów

Jak poinformował w swoich mediach społecznościowych Tomasz Kuszłejko, czyli radny Wilanowa, Rada Dzielnicy pozytywnie zaopiniowała zaproponowane przez Zarząd Dzielnicy zmiany do budżetu na obecny rok. Głównym celem takiej decyzji jest przeznaczenie zaoszczędzonych na przetargach pieniędzy na realizację zaległego projektu pod tytułem "Więcej zieleni, mniej betonu na Wilanowie Wysokim". Jaki pisze Tomasz Kuszłejko, mimo dwukrotnego przetargu nie udało się do wcześniej wybrać wykonawcy tego zadania - oferty miały znacznie przekraczać kwoty przyznane na realizację projektu.


Jednak teraz za sprawą dofinansowania może się to zmienić, dzięki czemu Wilanów znacznie bardziej się zazieleni. Realizacja projektu ma się przyczynić do zastąpienia zielenią ok.300-500 m kw. betonu w dzielnicy. Jest to o tyle ważne, że to właśnie sztuczna nawierzchnia w czasie wakacyjnych upałów powoduje znaczący i niepotrzebny wzrost temperatury powietrza. Autorką projektu jest radna Wilanowa, Sylwia Wachowska.


Pomysł ten jest także zgodny ze Strategią adaptacji do zmian klimatu dla m.st. Warszawy do roku 2030 z perspektywą do roku 2050, czyli dokumentem, którym starają się kierować władze stolicy w kontekście dostosowania miasta do ekologicznych potrzeb mieszkańców. Strategia zakłada m.in. zwiększenie powierzchni zielonych w Warszawie, optymalizację ich rozmieszczenia, likwidację powierzchni nieprzepuszczalnych i przywrócenie zdolności retencyjnych.


Źródło: https://www.facebook.com/groups/219415782187751/permalink/1003923387070316/

Comments


1-1.tif
bottom of page