top of page
letnie warsztaty kulinarne w wilanowie (1).png

Ratusz ogłasza przetarg na prace przedprojektowe, dotyczące budowy III linii metra


Źródło: Nowa Warszawa

Warszawski ratusz ogłosił przetarg na wykonanie prac przedprojektowych, związanych z budową III linii metra. Projekt ma dotyczyć pierwszego etapu prac, a więc planowych sześć stacji na Pradze, wraz ze Stacją Techniczno-Postojową (STP) Kozia Górka. Wybrany wykonawca będzie miał za zadanie w ciągu 18 miesięcy przygotować m.in. projekt koncepcyjny i wstępny raport, dokumentację hydrogeologiczną oraz geologiczno-inżynierską oraz analizę wpływu drgań i obciążeń dynamicznych na konstrukcje budynków i ludzi w nich przebywających. Ponadto jego zadaniem będzie ustalenie stref wpływu budowy obiektów metra na zabudowę sąsiadującą oraz ocenienie stanu budynków w strefach wpływu budowy obiektów metra.


Do przetargu mogą zgłaszać się wszyscy wykonawcy, którzy posiadają odpowiednie uprawienia i kompetencje oraz dysponują wymaganym zapleczem technologicznym i zawodowym. Kryteriami oceny będą: cena wykonania prac, posiadanie określonego doświadczenia przez pracowników (premiowani będą koordynatorzy, projektanci w specjalności architektonicznej, projektanci w specjalności konstrukcyjno-budowlanej, projektanci w specjalności inżynieryjnej kolejowej oraz geolodzy) oraz wykonanie uproszczonego projektu koncepcyjnego. Oferty można składać do 28 czerwca. Wtedy też nastąpi otwarcie propozycji.


Według planów pierwszy etap budowy III linii metra w Warszawie potrwa do 2028 roku. Do tego czasu ma powstać sześć nowych stacji (Dworzec Wschodni, Mińska, Rondo Wiatraczna, Ostrobramska, Jana Nowaka-Jeziorańskiego praz Gocław), z których ma korzystać około 180 tysięcy osób, mieszkających na południowej Pradze. Stacje te mają znacznie ułatwić komunikację w pobliżu dużych osiedli, takich jak Gocław, Grochów czy Kamionka. Późniejsze etapy budowy metra są na razie w fazie koncepcyjnej, ale już teraz warto przyjrzeć się ich możliwym wariantom i planowanym stacjom.


Źródło:


Comments


1-1.tif
bottom of page